Hlavní navigace

Kulturní redakci České televize povede novinář Petr Fischer

6. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 8. 2009

Samostatnou kulturní redakci zpravodajství České televize, která bude po roce obnovena k 1. říjnu, povede novinář Petr Fischer z Hospodářských novin. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich s tím, že Fischerovým zástupcem bude rovněž nynější redaktor Hospodářských novin Petr Vizina.

Vizina nastoupí do ČT již od 1. září. Kulturní redakci dále budou tvořit redaktoři zpravodajství ČT, kteří se kultuře dlouhodobě věnují a loni v říjnu, po zrušení samostatné kulturní redakce, je Fridrich začlenil do redakce domácího zpravodajství ČT. Fischer v minulosti vedl kulturní rubriku Hospodářských novin, nyní ve stejném deníku působí v názorovém oddělení.

Vizina byl rovněž redaktorem kulturní rubriky HN, ale po výměně vedoucího, kdy Fischera letos na jaře nahradila Irena Zemanová, odešel do kulturní rubriky zpravodajského serveru iHNed.cz, který je úzce provázaný s HN.

CIF23

Teď se začalo tvořit jádro nové kulturní rubriky, které se sloučí s redaktory, kteří se dosud kultuře u nás věnovali a pracují v domácí redakci. Tito redaktoři jsou zkušení a kvalitní. Věřím, že s novou vizí dostanou ze sebe ještě víc, řekl tento týden v rozhovoru pro server DigiZone.cz ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

Samostatná kulturní redakce zpravodajství ČT byla zrušena loni v říjnu poté, co Fridrich zbavil funkce jejího vedoucího Otakara Svobodu. Podle Fridricha totiž nebyl vizionářem, který by kulturní zpravodajství ČT dokázal posunout dál. Svoboda nakonec ČT úplně opustí, údajně kvůli skandálu s dvojím proplácenám letenek na služební cesty.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).