Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Lidi je nejlepší hledat nonstop. Snáz se najde práce pro programátora než naopak od fd - Ono je to oboustranne, znam pripady, kdy byl...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 8. 2015 9:39

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Ono je to oboustranne, znam pripady, kdy byl hledan doslova "Ferda mravenec, prace vseho druhu" (administrator, vyvojar webu, spravce HW atd), pricemz nabizeno bylo uzasnych 15 tisic Kc.

  Na druhou stranu znam firmy, ktere nabizeji vlastnim zamestnancum 100 a vice tisic Kc odmenu, pokud privedou pouzitelneho cloveka a ten zustane.

  Realita pak je nekde na pul cesty, ale resit, jak vypada trh prace v IT podle nabidek/pozadavku HR agentur, natoz jobs.cz, je naprosto smesne. Takto se totiz lide do IT neprijimaji. Stejne tak je smesne u podobnych praci hledat a ocekavat od toho neco vice nez minimalni plat a lopatu v ruce.

 • 6. 8. 2015 22:56

  Petr (neregistrovaný) ---.30.broadband14.iol.cz

  Až si mi u dveří budou podávat kliku headhunteři a budou za zkušeného člověka nabízet aspoň tolik, kolik dává současný zaměstnavatel, tak uvěřím, že na trhu už vyschlo. Jediné nabídky, co dosud vidím, jsou typu "aby byl levný jako Ind, raději ještě levnější, ale měl německou pracovní kulturu a EU pas" ... tohle není vyschlý trh, tohle jsou akorát nereálné představy potenciálních zaměstnavatelů.

  Já nerozporuju, že na trhu je spousta lidí, kteří si víc než tohle minimum nezaslouží. Potkal jsem jich hodně, s mnoha jsem vedl přijímací pohovory, pár jich přijal, pár propustil. Zhruba vím.

  A mimochodem, z pohledu člověka hledajícího IT práci je to také zajímavé. Problém, který vidím, je paradoxně problém talentovaného člověka. Firmy ho nehledají. Firmy ho neumějí poznat. A kdyby ho poznaly, tak s ním stejně neumějí pracovat.