Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Michael Šebek (ČVUT): To, že naši práci přeberou roboti, nevidím jako problém od Martin P. - Teorie že on se nebojí a jiní ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2018 9:32

  Martin P.

  Teorie že on se nebojí a jiní ve stejné socioekonomické skupině je pravdivá. Ale nejsou jen lidé v jeho socioekonomické skupině. Úhel pohledu.

  Tady se dostáváme k sociálním a přírodním vědám a né technice.

  I když dokážeme ledasco tak stále lidé mají takové vlastností, se kterými se přirozeně rodí. Ty vlastnosti jsou v populaci vrozené. A pokud někdo nemanipuluje záměrně s populací je jejich zastoupení v populaci procentuálně stejně po celém světě.

  Takže stále se bude rodit spousta lidí kteří budou mít nízké obecné IQ, budou nesamostatní, nebudou kreativní. A vzděláním to nezmění.
  Pak se víc přikláním k teorii, že v západním světě bude spousta lidí nezaměstnatelných, protože jejich práce bude moc drahá. Protože toho robota vyrobí zahraniční pracovník za plat uklízečky, nebo protože ty roboty budou udržovat agenturní pracovníci pod hranicí životního minima které nesmí náš člověk dostat.

  Což by tak nevadilo, protože ten systém pracuje i na tom, že je vždy někdo, kdo je na tom hůře. Ale hlavně na tom že je na tom někdo je spotřebitelem. Jenže v momentu, kdy zmizí značná část spotřebitelů začnou se mít špatně všichni. Protože nebude potřeba ani tolik vyrábět. Tedy těžko někdo muže vydělávat na výrobě…..

 • 19. 12. 2018 11:29

  Kameník (neregistrovaný) ---.ktknet.cz

  To jo, pokud chcete přeskakovat po celý život mezi podavači hamburgerů u McDonald's, doplňovači zboží v Kauflandu, nebo dělat dělňasa na montážní lince apod., tak tam opravdu hluboké znalosti nepotřebujete a můžete takových profesí absolvovat za život klidně 20. Ale u lékařů, projektantů strojů a elektrotechniky apod. něco takového neplatí. To je jiná liga v nároku na znalosti a jejich používání.

 • 19. 12. 2018 10:47

  Michael Šebek (neregistrovaný) 77.87.241.---

  Sdělení je jiné: Bát se nemusí nikdo, pokud se neznámou budoucnost připraví. Třeba na to, že bude muset několikrát za život úplně změnit profesi. Jenže u nás se na to nepřipravujeme, stát, politici i voliči na to kašlou. Takže my bychom se bát měli!

 • 19. 12. 2018 14:24

  Michael Šebek (neregistrovaný) 2001:718:2:----:----:----:----:----

  Ty první činnosti už lidé dělat přestávají úplně, ale i těch druhých ubude. Jednodušší práce lékařské, inženýrské a programátorské už zvládají stroje dnes, takže práce pro lidi tam ubývá, a pokrok v tom stále zrychluje.

 • 25. 12. 2018 19:44

  Dr. Zdeněk Moravčík (neregistrovaný) ---.151.broadband3.iol.cz

  Moje rada občanům je bát se právě takových lidí jako je Michael Šebek. Kdybychom se jejich radami řídili, tak směřujeme přímo do propasti. Tam směřujeme stejně, protože politici nejsou o nic lepší než autor článku a články tohoto typu se objevují v médiích právě proto, aby se politici udrželi u moci.
  V tomto konkrétním případě je záměrně prezentovaná demagogie inženýrů z ČVUT následující:

  Oni mluví o jakémsi pokroku v robotice, i když pravda je opačná. Vývoj zde dlouhou dobu záměrně stagnuje, protože je brzděn shora.

  Oni mluví o výpadku jakýchsi konkrétních povolání, ale skutečnost je taková, že když do stroje vložíte silikonovou kopii lidského mozku, takový robot zvládne úplně každou činnost, kterou doposud vykonává člověk. Neexistuje druh činnosti, kterou by stroj s mozkem neuměl vykonávat s výjimkou drbání se za vlastním lidským uchem nebo popíjení piva, což jsou činnosti ryze lidské, které nemá smysl nahrazovat.

  Bavíme se proto o přechodu lidstva do úplně jiné doby a ne o zániku jakýchsi činností. Bavíme se o nové epoše soužití lidstva s nově vzniklou robotickou civilizací. Vložení mozku do těla stroje je stejné jako vdechnutí života stroji. To jsou všechno věci, kterým hlupák z ČVUT nemůže vůbec rozumět.
  O to více o nich v médiích mluví.

  A je to zároveň přesně to, co politici chtějí zamlčet, zamlžit, zabránit... Proto se v médiích objevují stupidní tvrzení lidí jako je Vladimír Mařík z ČVUT nebo autor tohoto článku anebo spousta dalších podstrčených agentů v médiích.
  Já to musím vědět, když jsem simulaci lidského mozku sám vytvořil (www.moravcik.info)

  A ještě něco. Bát se hlupáků, kteří nám vládnou, není řešení. Řešení je tyto hlupáky nahradit ještě dřív než lidstvo do propasti zavedou.