Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od P2010 - Nejde o ten rozdil 24 Kc vs 18...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 12. 2014 13:27

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejde o ten rozdil 24 Kc vs 18 Kc, ale o propastny rozdil v poskytnute sluzbe.

  Za tech 24 Kc urad dopis poskytne v tistenne verzi a posta ma ze zakona povinnost vam jej dorucit kdekoli v CR kde mate postovni schranku. Dopis muzete v supliku archivovat klidne 100 let.

  Co dostavate za 18 Kc ?
  Elektronickou zpravu ktera zmizi za 90 dnu a ma problematickou platnost. Prenosovy kanal a uloziste musite provozovat na vlastni naklady, s tim ze cena a dostupnost internetoveho pripojeni je plne na komercni sfere. Takze tam kde se to "nevyplati" nemusi byt zadne pripojeni nebo neadekvatne predrazene. Pak jeste musite investovat do zarizeni (pocitac, tablet) a uloziste. Nakonec si stejne musite zpravu jet prekonvertovat za cenu 30 Kc / strana A4, protoze jedine tak je zarucena jeji platnost.

  Argument ze prece dnes "kazdy ma pocitac/tablet pripojeny k internetu" je nesmysl. Ma-li tomu tak byt, necht je internetove pripojeni soucasti podminek kolaudace stavby :-)

  Dalo by se o tom uvazovat pokud by stat garantoval ze zprava z uloziste DS nebude mizet a bude pravne platna i za 100 let. Technologicky at si to zaridi jak chce. Tech 18 Kc za par kB je porad dost, kdyz to porovname s cenou komercnich cloudovych sluzeb.

 • 17. 12. 2014 18:29

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  100% souhlas, pokud to ma zcela jakkoli fungovat, trvale ulozeni zprav je zcela zasadni podminkou. Stat pak musi byt garantem toho, ze to co je ulozeno je prave to, co bylo vlozeno.

  Stejne tak musi stat v takovem pripade zajistit nalezitou dostupnost pro vsechny.

 • 17. 12. 2014 13:14

  Milan (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Jediným cílem tohoto monstra bylo zachovat byznys státní České poště. TEČKA. Pro komunikaci se státem plně stačí jakýkoliv mail s kvalifikovaným elektronickým podpisem. TEČKA.
  Všechno ostatní jsou jen bláboly a výmysly. Za doporučený dopis se platí kolik? 24 Kč? Za datovou zprávu kolik? 18 Kč??? Úspory jsou iluzorní a ve skutečnosti záporné. Pořízení, provoz systémů, platy specialistů, vybavení na obou stranách... KOlik miliard bude stát analýza rozšíření, "dovybavení" HW, SW licence???
  Prostě si z nás dělají srandu.