Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od fd - Technicky by stacilo kazdeho druheho proste vyhodit. Zbytek...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 12. 2014 8:54

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Technicky by stacilo kazdeho druheho proste vyhodit. Zbytek by se udal samospadem. Jenze nas pan ministr financi, v ramci zjednodusovani zivota podnikatelum, vyrobi dalsi 3 000 povalecu. Coz da nejake (minimalne) 3 miliardy rocne na vydajich.

  Pochopitelne se to zduvodni lepsim vyberem dani (pricemz neplaticum, dluzicim stovky milionu, se vse odpusti, protoze prece zamestnavaji ...). A bude se buzerovat a buzerovat, znasobime pocet papiru (DPH a dalsi). Nevybere se ani o korunu navic.

 • 18. 12. 2014 8:42

  Pepa z depa (neregistrovaný) ---.208.broadband18.iol.cz

  a vymyslí lejstro. Ehm, pardón - datovou schránku.

  Je strašné vidět, jak úředníci se zásadními rozhodovacími pravomocemi žijí v klimatizované bublině a jak stará "moudra" platí za každého režimu.

  Úroveň elektronizace státní správy je docela tristní, nemluvě o počítačové gramotnosti velké části úředníků (neplatí samozřejmě absolutně, nechci v žádném případě paušalizovat).

  A hlavně. Místo aby státní aparát jako celek hejbnul svou zadelí, byl více flexibilní a především o 80 % zeštíhlel, tak raději vymýšlí, jak buzerovat "zbytek" populace. Místo aby se byrokratická zátěž snižovala, tak se neustále a neuvěřitelnými způsoby zvyšuje.

  Ti blbouni vymýšlející stále nová lejstra a zdůvodňující tím tak svou pochybnou existenci na úřadech by měli každoročně trávit (povinně a ze zákona) měsíc kopáním kanálů a podobnými činnostmi (alespoň ten jeden měsíc v roce by byli užiteční). Pak by je přešla chuť vymýšlet stále nové "číčoviny"…