Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ministerstvo chce ušetřit, navrhuje zřídit datové schránky všem plnoletým od Hanula - Bez elektronická identity se neobejdeme, ale proč si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 12. 2014 8:23

  Hanula (neregistrovaný) ---.ctu.cz

  Bez elektronická identity se neobejdeme, ale proč si pořád hrát na ten proces přepravy??? Zajímavé, že nikde jinde v Evropě něco tak komplikovaného nepotřebují ... Fungují portály, kde si občané plní své povinnosti vůči státu, např. podávají daňová přiznání a komunikují přes formuláře. Pokud to někdo neumí, tak v příslušné instituci mu v místnostech pro občany pomohou. Kolikrát do roka stát komunikuje s obyčejným občanem mimo obvyklé agendy, kterou si občan ze zákona musí ohlídat sám ... Bude každý člověk každý den povinně chodit na Internet ???
  Proč se občas nepodíváme jak to dělají naši sousedi, například Rakousko nebo Skandinávie, pobaltské republiky ... Kdysi jsme se chlubili datovými schránkami po světě a hlasitě očekávali, že nám svět bude ruce trhat, aby to koupil a ono nic ... proč asi ???

 • 17. 12. 2014 13:28

  mark61165 (neregistrovaný) 195.113.183.---

  Je to výhodné jen proto že tím stát dopuje vlastní podnik, české poště platí koruny za KAZDOU odeslanou zpravu ktera jde do datove schranky ... ZA KAZDOU. Ceska posta znovu "vynalezla" s elektronickým podpisem a prejmenovala ho jenom proto aby stát odrala o další miliardy. Tento projekt se nám pěkně prodraží, je to jen otázka času kdy se křivka nákladů začne exponenciálně zvedat.

 • 18. 12. 2014 0:15

  MaT

  Jako pardon, ale datová schránka fakt NENÍ elektronický podpis.

  Elektronický podpis můžete klidně používat naprosto nezávisle na nějakých datových schránkách. Třeba já - pro odesílání daňových přiznání a i některých dalších věcí používám elektronický podpis. Datovou schránku ale nemám a ani nechci.

 • 27. 12. 2014 18:41

  petrph

  Jenom pro upozornění, dneska už stát České poště neplatí koruny za každou odeslanou zprávu do ds, Tohle platilo několik let po spuštění datových schránek a ty ceny byly poměrně vysoké.Jenže součástí smlouvy bylo že postupně jak bude počet těch zpráv stoupat, tak úměrně tomu bude klesat i cena za jednotlivou zprávu. A než se tedy dostaly na dostatečně nízkou úroveň aby to bylo pro stát zajímavé, tak stát nepochopitelně tu smlouvu změnil, a zavázal se že bude České poště platiti poměrně vysoký paušál, nezávisle na tom kolik zpráv projde

  Ale spíše si uvědomit že Česká pošta je státní podnik, takže ty vyplacené peníze by měl stát druhou rukou dostat zpátky.jestli ne, tak by se měl sakra zajímat kde a u koho "na poště" skončily..