Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ministr Mládek předložil novelu, která operátorům zakazuje neveřejné nabídky od Pavlik - Ale ten zákon přece žádné fixní ceny nenařizuje,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 2. 2017 20:25

  Pavlik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ale ten zákon přece žádné fixní ceny nenařizuje, pouze říká, že ceny musí být zveřejněny. Na tom přece není nic špatného, jestli má někdo zálibu v běhání po operátorech a doprošování se slev, prosím, ale já tedy rozhodně ne.

 • 16. 2. 2017 22:36

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Protoze jedinym ucelem toho § je vyvolat podobne diskuse jako je tato, coz povede k predem predvidatelnemu vysledku v parlametu - a to jest, ze se do voleb neschvali nic. Coz je presne to, co se od ministra chce, protoze kdyby se od nej presne toto nechtelo, tak by jiz zcela jiste doministroval.

  Nevim totiz jak to vidite vy, ale kdyby muj podrizeny udelal presny opak toho, k cemu odemne dostal pokyn, tak by jiz nebyl ani podrizenym, ani zamestnancem. Ze stavu veci plyne jediny logicky vysledek - ze skutecny (nikoli verejne prezentovany) pokyn premiera byl ten, predlozit zakon tak, aby schvalen nebyl.

  Prezentovano pochopitelne bude "My jsme se snazili, to Oni nam to zkazili".

 • 16. 2. 2017 22:52

  Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

  Je ale před volbama a proto bych s Vámi zmíněnou možností nepočítal vždyť ministr Mládek ten paskvil připravuje od roku 2014 to by premiérovi moc do jeho karet, které dnes po Brežněvsku prezentoval nehrálo.

  Jde dle mého názoru o kompromis mezi operátory a stávající vládou tedy jakýsi příklad politického socciálního inženýrství se kterým se budeme jako občané setkávat stále častěji. Ten tlak musel být na premiéra ze strany operátorů obrovský. Dohodu-kompromis jsem už vycítil v momentě kdy premiér zdelil že se sejde se zastupci operátoru s každým zvlášť což tenhle komromis staví naoko do pozice právě jakého si omezení operátorů.

  Vůbec bych se nedivil kdyby to prolétlo sněmovnou jako nic :) Vždyť kdo by riskoval po volbách tahanici s kartelem operátorů :)

 • 16. 2. 2017 21:56

  . . (neregistrovaný) 139.59.161.---

  ale o to vůbec nejde, že nikde neběháš. Takovéhle nařízení znamená, že všichni s dumpingovými tarify musí přejít na ceníkové ceny a nevěřím, že operátoři okamžitě sníží ceníkové ceny, naopak čekal bych, že je prostě nechají...

  Dopad na trh můžeme jen odhadovat, co je ale obrovský problém je to, že se takováhle změna objevila jako by nic a na posledních chvílí, trochu to zavání, proč to někdo nediskutoval dříve. Pokud chce MPO pomoc spotřebitelům, proč úřady, kteří se starají o spotřebitele tenhle paragraf nedostali k připomínkám?