Hlavní navigace

Mladá fronta koupila web Letenkylevně.cz

14. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mladá fronta Autor: 21971
Vydavatelství Mladá fronta a divize Online rozšířila své portfolio další akvizicí.

Vydavatelství zakoupilo od Petra Sršně web Letenkylevně.cz, který je určený zájemcům o výhodné cestování. Web návštěvníkům nabízí pravidelné tipy na zajímavé nabídky letenek do nejrůznějších destinací. Současně web zprostředkovává přímo prodeje letenek. Cena transakce nebyla oznámena.

Web Letenkylevně.cz tak doplňuje portfolio webů vydavatelství Mladá fronta zaměřené na cestování a cestovatele. Web Orbion.cz nabízí rady a tipy na dovolenou, zkušenosti ostatních, recenze hotelů a web Lidéazemě.cz obsahuje články z cest po celém světě. Celkový zásah cestovatelských webů v sezoně nyní dosahující 300 tisíc unikátních uživatelů s touto akvizicí ještě vzroste.

MMF24

Současně tak jde o jeden z prvních kroků vydavatelství směřující k monetizaci návštěvnosti jeho webů pomocí transakcí. Po loňském zprovoznění e-shopu Butik na webu Dáma.cz a letošní akvizici Letenkylevně.cz bude následovat další rozvoj v této oblasti, podle našich informací je Mladá Fronta těsně před další akvizicí většího serveru.

V každém případě ale bude mít co se ohánět, v oblasti prodeje letenek je na českém internetu velmi těsno a prodeje letenek v souvislosti s krizí poklesly stejně, jako marže na nich dané procentem ze stále klesající ceny letenek.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).