Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Model autostopu konečně překonán od David Nebeský - Dobrý den, odpoledne jsem tady přednesl stručný návrh na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2000 22:49

  David Nebeský (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  odpoledne jsem tady přednesl stručný návrh na realizaci distribuovaného systému pracujícím pouze s bookmarky. Od té doby jsem dostal několik e-mailů od zájemců pustit se do toho.

  Asi jsem se v odpoledním příspěvku vyjádřil trochu nesrozumizelně, což se mi následně vymstilo. Když jsem mluvil o pokušení, neměl jsem na mysli pokušení vydělat miliony, ale pokušení realizovat zajímavý nápad. O tom, zda by projekt měl být komerční jsem nemluvil - a o zakládání firmy už vůbec ne. Je to samozřejmě také jedna varianta, ale jen jedna z mnoha. Stejně tak si dokážu představit Open Source. Nemluvíme zde přece o aplikaci, která zatřese Internetem, ale o byť příjemném, přece jen nikoli nezbytném nástroji.

  Zopakuji tedy ještě jednou svůj návrh: pokusit se vytvořit distribuovaný systém, který by pracoval jen s bookmarky, a to jen s těmi, které by členové do systému dobrovolně nabídli. Od takového systému nelze očekávat samozřejmě mnoho - mohl by však členům nabídnout nové bookmarky mající vztah k jejich vlastním, vyhledávání podle klíčových slov a podobně.

  Navrhoval jsem, aby se mi případní zájemci ozvali - a tento návrh opakuji. ještě lepší by však bylo, kdyby LUPA dokázala dát tomuto nebo jinému nápadu specifický, byť stále veřejně přístupný prostor k diskusi. Diskuse nad jednotlivými články se totiž nejen tříští, ale samozřejmě i upadají minimálně tou rychlostí, jakou se články propadají v systému Lupy do minulosti.
 • 7. 9. 2000 22:59

  Marek Antoš (neregistrovaný)
  Pokusíme se vymyslet nějaký vhodnější formát pro tenhle typ diskusí. Ono je to trochu problematické - úplně to oddělit od článků taky není ideální, protože ten článek tomu vždycky dodá nějaký prvotní impuls, kdyby se to nechalo úplně mimo, časem by to podle mého názoru buď uhnilo, anebo to skončilo úplně mimo mísu. Ale možná se pletu - každopádně o tom budeme přemýšlet.

  Kdybyste měl někdo nějaký dobrý nápad, samozřejmě budu jen rád.
 • 7. 9. 2000 23:29

  Jiří Donát (neregistrovaný)
  Tak mě vlastně napadá, že jsme tady vytvořili virtuální inkubátor myšlenek a projektů. A to jsem moc rád. Internet je zvláštním nástrojem - proč by některý z jeho příštích globálně úspěšných projektů nemohl vzniknout takhle netypicky?