Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Monopol na data z jízdních řádů končí. CHAPS se dohodl s ministerstvem od Martin Pištora - S nápadem problém není - vyhledávat spojení, podobně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2015 21:22

  Martin Pištora

  S nápadem problém není - vyhledávat spojení, podobně jako to dělají stávající aplikace, ale lépe. Prostor na zlepšení tu je:

  o Lépe pracovat s přestupy. Čas přestupu závisí na detailní trase přestupu (aplikace by ji měla umět detailně popsat), aktuálních dispozicích cestujícího a (pěší) dopravní situaci v daném místě a čase. Zohlednit je potřeba časy navíc, jako je jízda výtahem, nákup lístku apod.

  o Zohlednit aktuální situací (tj. zpoždění, zácpy, výluky apod.) při hledání spojení v aktuálním čase.

  o Usnadnit dohledávání dalších variant spojení (tj. nejen drobné posuny v čase, ale i prostoru apod.)

  Jiná úloha je hledání vlaků, kdy většina zastávek je na svém místě už 150 let a hledání v pražské MHD. Situaci, kdy alternativně mohu jet přes 5 zastávek v okruhu 200 m, z niž některé se jmenují stejně a jiné ne, některé jsou na stejných souřadnicích, ale 30 m hluboko, nezvládá dobře žádná aplikace. Vždy jsem musel ručně zkoumat různé dílčí úseky, abych získal přehled, kde co pojede.
  Naštěstí se to vyřešilo brutální hw silou - přímým metrem za 20 miliard.

 • 29. 5. 2015 19:52

  Petr (neregistrovaný) 77.241.230.---

  Jiný nápad: Zaměřit se více na trasy a méně na konkrétní spoje. Pokud se z místa A do místa B můžu dostat s přestupem na Kačerově, na Roztylech a na Opatově, tak víc než nějaký konkrétní spoj mě zajímá, že z Kačerova to jede každých 10 minut, z Roztyl každých 20 a z Opatova jsou 4 spoje během 5 minut a pak půl hodiny nic. A je mi úplně jedno, jestli je to stejné číslo linky nebo různá čísla ... a na tom už vyhledávač naráží, ten považuje číslo linky za nejdůležitější. Já ne. Protože když náhodou na schodech zakopnu, rozsypu tašku, minutu ji sbírám a přípoj mi ujede, tak je pro mě sakra důležité, jak moc se zdržím čekáním na další.

  Ze současných vyhledávačů tohle dostat, to je pomalu na stažení několika stránek do databáze a vyhodnocování všech nalezených možností.

 • 29. 5. 2015 22:20

  Filip Jirsák

  Myslíte to zaškrtnutí volby "Preferovat frekventované trasy" v Idosu?