Hlavní navigace

Motejlek.com rozšiřuje záběr o cestování, články píše i v angličtině

David Slížek

Skupina serverů kolem placeného Motejlek.com má nový přírůstek. Web o cestování nabízí většinu článků zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Travel.motejlek.com je po právnickém lawyersmotejlek.com a energetickém energymotejlek.com třetím rozšířením rodiny webů novináře Miroslava Motejlka.

„Cestování je pro nás v motejlek.com naprosto zásadní a nezbytné, máme také rádi dobré jídlo, pití. Proto jsme se rozhodli tyto naše vášně popisovat a zveřejňovat na novém webu. Ke spolupráci vyzýváme všechny zapálené cestovatele,“ píše server v oznámení nového projektu.

První texty nabízejí například tipy pro cestování na Havaj či Jamajku, nebo se věnují výši korkovného v pražských restauracích. Většina textů má být dostupná zdarma, k vybraným se čtenáři dostanou po zaplacení předplatného. „Plná verze travel.motejlek.com bude zpoplatněna, především texty s hlavičkou fathers.motejlek.com. Provoz je potřeba z něčeho financovat,“ vysvětluje Motejlek.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Cena předplatného je podle údajů na webu 3000 Kč za čtvrt roku nebo 6000 za rok. Oproti standardnímu předplatnému motejlek.com jsou částky o několik tisíc nižší – jde ale jen o dočasnou akci. Web je kromě toho financovaný z reklamy. Některé články jsou v angličtině.

Skupinu webů kolem Motejlek.com vydává firma, ve které má Miroslav Motejlek 66% podíl a 34 % vlastní investor Ondřej Tomek. Podle posledních dostupných čísel vykázala v roce 2013 před zdaněním zisk 6,2 milionu Kč, což byl meziroční růst na víc než dvojnásobek.

Našli jste v článku chybu?