Hlavní navigace

Motejlek.com rozšiřuje záběr o cestování, články píše i v angličtině

12. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skupina serverů kolem placeného Motejlek.com má nový přírůstek. Web o cestování nabízí většinu článků zdarma.

Travel.motejlek.com je po právnickém lawyersmotejlek.com a energetickém energymotejlek.com třetím rozšířením rodiny webů novináře Miroslava Motejlka.

„Cestování je pro nás v motejlek.com naprosto zásadní a nezbytné, máme také rádi dobré jídlo, pití. Proto jsme se rozhodli tyto naše vášně popisovat a zveřejňovat na novém webu. Ke spolupráci vyzýváme všechny zapálené cestovatele,“ píše server v oznámení nového projektu.

První texty nabízejí například tipy pro cestování na Havaj či Jamajku, nebo se věnují výši korkovného v pražských restauracích. Většina textů má být dostupná zdarma, k vybraným se čtenáři dostanou po zaplacení předplatného. „Plná verze travel.motejlek.com bude zpoplatněna, především texty s hlavičkou fathers.motejlek.com. Provoz je potřeba z něčeho financovat,“ vysvětluje Motejlek.

cif 24 - early cena - média

Cena předplatného je podle údajů na webu 3000 Kč za čtvrt roku nebo 6000 za rok. Oproti standardnímu předplatnému motejlek.com jsou částky o několik tisíc nižší – jde ale jen o dočasnou akci. Web je kromě toho financovaný z reklamy. Některé články jsou v angličtině.

Skupinu webů kolem Motejlek.com vydává firma, ve které má Miroslav Motejlek 66% podíl a 34 % vlastní investor Ondřej Tomek. Podle posledních dostupných čísel vykázala v roce 2013 před zdaněním zisk 6,2 milionu Kč, což byl meziroční růst na víc než dvojnásobek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).