Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Můžete si vystačit pouze s tabletem? Nebo to bez desktopu pořád nejde? od Kameník - Pokud nejste spisovatel, redaktor nějakého media, ajťák nebo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 4. 2014 8:24

  Kameník (neregistrovaný) ---.koprivnice.cz

  Pokud nejste spisovatel, redaktor nějakého media, ajťák nebo programátor firmy zabývající se vývojem SW, tak budete při návštěvě firmy zabývající se výrobou v podstatě čehokoliv nejspíše překvapeni. Hlavní náplní práce pracovníků takové firmy totiž není odesílání e-mailů, psaní textů ve Wordu, práce s Excelem, PowerPointem, surfování po internetu apod., nýbrž něco zcela jiného. Rozhlédněte se kolem sebe: Téměř všechny předměty kolem vás byly vyprojektovány a zkonstruovány pomocí software pro modelování předmětů, pevnostní výpočty a technické výpočty, CAD a CAM software, SW pro analýzy a testování apod. a tak bych mohl pokračovat. Tady, ale i v případě mnoha desítek dalších činností i profesí je tablet naprosto k ničemu. Berte to jako poznatek člověka, který již řadu let pracuje jako ajťák, avšak předtím léta pracoval postupně jako konstruktér, pak projektant i výpočtář.

 • 15. 4. 2014 9:26

  Lukáš Košík (neregistrovaný) ---.mecom.cz

  S první částí souhlasím. Zdaleka ne všichni se zaobírají primárně psaním článků a textů. I když se to tak novinářům a z článků, které následně píšou a my, někdy bohužel musíme číst, může jevit.
  Nicméně předpoklad, že všechno kolem nás má materiální základ a tudíž každý je konstruktér, či projektant, je taky daleko od reality.
  Většina lidí je právě v té výrobě samotné, ne v konstrukční kanceláři. A tam se více používají někdy dost složité (pro tablet) tabulky, správa výrobního cyklu, kontrole kvality atd. Další spousta lidí je ve středním managementu. Tedy zase (pro tablet náročné) tabulky, grafy, data...
  Pazdopádně ani tady si plné nahrazení tabletem, bez snížení efektivity práce (což ale v zájmu "pokroku" také není výjimkou) nedokážu představit.
  Berte to jako zkušenost člověka pracujícího ve výrobě, kde ze sta zaměstnanců bylo max. 5 konstruktérů.

 • 15. 4. 2014 12:45

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Pointa je v tom, ze az na extremni vyjimky se bez pocitace (at uz desktop nebo notebook ...) poskytujiciho standardni desktopovy prostredi ... pracovat neda. Tech aspektu je pak povicero:

  1) aplikace - drtiva vetsina jich na nicem jinem nefunguje
  2) rozhrani - bez klavesnice se drtiva vetsina veci delat neda vubec, nebo s radove nizsi efektivitou
  3) data - spousty lidi pracuje s cim dal vetsimy objemy dat, ta data potrebuji mit nejak dostupna (= nikoli vsemozne tragikomedie typu 3G ...) a musi je mit kam dat.
  4) protoze offline - velmi mnoho lidi pracuje tak, ze maji ntb, na kterem si sebou nosi kvanta dat, nebot jednoduse nemohou byt neustale online a ani to neni technicky realizovatelne.
  5) vykon - i na "hloupe" browseni po webech je dnes treba hodne vykonu, a je to cim dal horsi kvuli cim dal vetsimu vyuzivani js. Nektere cinnosti pak jsou na vsemoznych tabletech naprosto nerealizovatelne.

 • 15. 4. 2014 10:51

  Fantomas (neregistrovaný) ---.mgo.opava.cz

  Specializovany soft bude vzdy funkcni na specializovanem pocitaci, dnes to je pc s windows a mac. Ti, co s nimi pracuji pak tablet maji jako doplnek. Ale kolik takovych profesi je? Radove asi v procentech. Ten zbytek jsou konzumenti a tem pouze tablet postaci, o tech asi byla v clanku rec. Je zvlastni, ze vzdy u takovychto clanku se ihned ozve nekdo z kreativniho prostredi a oponuje. Ja sam pc k praci potrebuji a beru, ze ten clanek neni o mne a tudiz by me nenapadlo hned autora kritizovat.

 • 15. 4. 2014 12:34

  Kameník (neregistrovaný) ---.koprivnice.cz

  Plně s Vámi souhlasím. Jsou oblasti, kde tablet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu za desktop nebo NB a naopak oblasti, kde je použití tabletu jednoznačně vhodnější. To jsem ale už řekl hned ve svém prvním příspěvku v titulku slovy "Jak kdo", tzn. někdo ano někdo ne. Naopak jsem nikde v článku netvrdil, že "... všechno kolem nás má materiální základ a tudíž každý je konstruktér, či projektant,"