Ano, s filozofií, kterou uvádíte, lze určitě souhlasit. Nač chodit s kanónem na zajíce. Potíž je v tom, že autor článku zevšeobecňuje a nijak nerozlišuje mezi použitím něčeho pro domácí práci nebo pro práci ve firmě/pro firmu. A navíc z jeho článku přímo čouhá, že převaha jeho práce tkví v používání kancelářských aplikací, používání komunikačního software a v komunikaci v soc. sítích (mají snad všichni v ČR takovouto pracovní náplň?). Na to opravdu desktop nepotřebujete. Pro zajímavost uvádím názor čtenáře Vladimíra Kareše, zřejmě z firemního prostředí, který v podobné věci vyšel na Technetu dne 26.3.2014, cituji: "...Milý pane Zandl. Z vašeho článku je vidět k jakému účelu asi sám počítač užíváte. Zkuste si na tabletu narýsovat stavbu ve 3D - bez myši a klávesnice, provést rendering, oblet budovy a nahrát jako video. Článek jste napsal pro ty, kteří maji PC jako hračku a tlachání na facebooku. Ne k seriozní práci.". Za sebe dodávám, že k nápadu svěřit např. citlivá firemní data cloudu, nehledě na "operativnost" přesouvání stovek MByte či GByte technických dat do cloudu je zbytečné se vyjadřovat. Citlivá data nejsou články do novin.
,,Firemni data v cloudu maji prevazne banky, financni instituce, stat a velke korporace a technologicke firmy."
Cloud != vlastni diskove pole
Pravdepodobne jste bankovni a podobne dulezite *backend sw&hw architektury nevidel ani z rychliku. Nic si z toho nedelejte, to je ucel.
Nejde o penize, jde o ta data. Uvedomte si, ze v pripade (trebas) ty banky, ztrata (nebo jeste hur unik) tech dat muze tu banku behem par dnu polozit. Zcela bez ohledu na velikost.
Chci videt dodavatele, kterej se zavaze (a zajisti) proti necemu takovymu a bude ochoten takovy skody pokrejt. A samozrejme ... zaroven nabidnout cenu, ktera o 10 radu nepreleze vlastni HW s vlastnima lildma.
Proboha te Kares ma zjevne problemy s okolim, respektive s vnimanim a vyhodnocovanim informaci. To jako pod clanek o tom, ze se prodava cimdal tim vic motorek napise story o tom, ze na skutru tvarnice neodveze. Ja mam kolem sebe 100 lidi kteri potrebuji postu, web, firemni ERP, jenom kvuli tomu ze je to programovany v 2006 to nebezi na mobilech a tabletech (takze pouzivame citrix klienta). Konstrukteri jsou v jine divizi a jsou dva, je to hluboko pod procento celkoveho stavu. Mam psat nekde fantasmagoricke posty o tom co to znamena delat na pocitaci? Navic CADovi programatori sedi na prdeli cely den, kdo by jim proboha kupoval neco jinyho nez poradnou workstejsnu?
Firemni data v cloudu maji prevazne banky, financni instituce, stat a velke korporace a technologicke firmy. Firmy ktere maji korenspondenci s dodavatelem pantiku ke skrinkam to zatim maji lokalne, stejne jako kluci doma, co tam maji dulezity informace, ktere musi mit doma na NASu za 2500 Kc, to da rozum.
Nevidim na mobilu na koho reagujete, ale jestli pisete o nejakym dropboxu, tak to bude mozna ta chyba v matrixu. Cloud ve velkych firmach a statni sprave je cely system virtualnich datovych center postavenych treba na VMware vcetne sitovani, terminace mpls nebo ip sec, dmz, desitek vApps s storage v Raid 5+0. Jedou na tom obrovsky oraclovsky databaze i kdyz dlouho byl problem s licencovanim. Jedine o cem muze byt rec je kolik toho je postaveno na public a kolik privat.
Jejda vy jste legracni lumici, Bloomberg mel data mimo firmu uz pred 15 lety (a to byly nejaky data) a veskere bankovni nastavby jako jsou stavebka a penzijka se delaly venku. Jo a mimochodem, i kdyz je to inhouse tak servis se drzi dodavatelsky, vetsinu securitniho know how drzi externi firmy, ktery jenom jedou podle nejakyho whitebooku. U Dellu je z hlediska virtualizaci obrovskej tym lidi co to stavi firmam ve velkym uz asi pet let. Vetsinou teda privatni cloudy v DC ale i public, kdyz je to mensi projekt.
Treba callcentra jsou de facto uplne ven vcetne dat a lidi.
Proboha jaky diskovy pole? Nebavim se ani o inhouse cloudech, to ma de facto kazdy. Vemte si nabidku od nejsilnejsi trojky nemecku kdo to poskytuje a chtejte reference s kontakty, ja jsem to videl kdyz matka tendrovala. Je ale pravda ze banky tam casto davaji jenom nektere agendy hodne se tam stavi DR, nejake cold servery s rezervovanym vykonem apod. A u nasi statni zpravy se ptejte na cem jsou postaveny veci za posledni 3 roky. Mimochodem, delaji to docela maly firmy, cekal bych nekoho vetsiho.
Podle mně je kombinace placatého telefonu a tabletu kontraproduktivní. Tak buď hodně pracuju na NB(nemám na mysli nějakou 17" obludu, ale opravdu přenosný počítač) a tahám ho sebou a semo tamo potřebuju browsit po NETU někam se donavigovat , mít sebou nějaký organizér, kontakty přečíst nebo napsat jednoho dva emaily bez vytahování NB - pak si pořídím placatý telefon....tablet mi je k ničemu, nebo pracuju na PC nebo hůře přenosném NB, pak chodím jen s tabletem a k němu mám hezkej odolnej obyčejnej telefon.
Nicméně tahat sebo notebook nebo ultrabok, tablet a ještě placatej telefon (nejlépe 5palcovej) může jenom blázen nebo spíše člověk, který se rád chlubí a předvádí....ostatně někdo kdo si pořídí ohryzané jablko za cenu pytel pomerančů se prostě předvádět musí.........
Autor uvádí (v duchu lifehacker) naprosto základní postupy pro jakékoliv (nejen pracovní) fungování na tabletu. Cloud, e-mail v cloudu (ten snad jde v tabletu používat lokálně?) poznámky... Nicméně používání (mini) tabletu s notebookem je myslím cesta správným směrem.
Ano, mohu mít jeden velký hrnec a v něm vařit vše, ale pro jedno vajíčko k snídani trochu zbytečné. Na druhou stranu v malém kastrůlku guláš pro celou rodinu taky neudělám.
Přesně opačně. Opravdu velké firmy data nepustí a mají svoje úložiště, to může být taky svým způsobem cloud.
Důvod je ten, že jednak data měli v takovém množství ještě před začátkem módy cloudu. A pak hlavně na to mají peníze. HW SW třeba může být formou pronájmu \ leasingu ale rozhodně to není "příplatkový" Google Drive. V těchhle firmách se v rámci bezpečnostní politiky spíš se ani na webové cloudy nedostanete.
Do běžného cloudu jako je Gdrive,DropBox,OneDrive atd... strkají data hlavně jednotlivci a malé firmy. Protože nemají na to si platit svůj server.
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.