Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Mýdlové V.I.P. vraždy jako symfonie velkoměsta od Rogue 11 - Milý pane šéf-redaktore, velmi jste mne zklamal. Rozklikl...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 2. 2016 1:59

  Rogue 11

  Milý pane šéf-redaktore, velmi jste mne zklamal. Rozklikl jsem článek, přečetl a myslel, že je to další z výlevů zhrzeného scénáristy Žáčka. Dokouknu a autor Jan Brychta. Ano to opravdu DZ potřebuje, druhého Žáčka. Tady je drobná polemika s vašimi názory.
  Nebudu hodnotit kvalitu seriálu jako takového. Splňuje to co drtivá většina seriálů amerických : zaujmout divákovu pozornost. Oceňuji inspiraci, velmi dobrou práci s nosnou myšlenkou jiných úspěšných seriálů a to nejen televizních a její následné rozvinutí. Nejprve je vzata základní myšlenka z seriálu Castle a vyměněny strany a pohlaví (tam spisovatel doprovází policejní vyšetřovatelku, tady detektiv doprovází spisovatelku) a úspěšně aplikována. Znalci a fanoušci žánru se baví, vy jedovatě prskáte. Následuje základní myšlenka z první knihy J.D. Robb Smrtící nahota. Opět otočena pohlaví (tam policejní vyšetřovatelka má za hlavního podezřelého známého miliardáře, tady policejní vyšetřovatel má za hlavní podezřelou známou a bohatou spisovatelku) Opět úspěšně aplikováno. Znalci a fanoušci žánru atd. No a na úplný závěr, to jsou Akta X , kdy Mulder dostane Scullyovou, aby na něj dohlížela.

  V rozporu s vaším tvrzením, že jde o "chlebařinu" vám musím sdělit že takhle invenční námět jsem v české produkci viděl naposled v Probudím se včera, kde je ten naprosto geniální nápad s "licoknigou" Za to jsem zmíněnému filmu odpustil i ten žvýkačkový PP.

  Ono totiž jde vykrádačku natočit kultivovaně, jako tady, nebo trapně, jako režisér Janák bezostyšně vykradl Mrazíka a ještě z toho dělal přednost. Vznikl neuvěřitelně stupidní film, kterým nás ČT opakovaně o vánocí trápí proto aby se asi vrátily náklady. Ano, Dvanáct měsíčků.

  A k té uvěřitelnosti a detektivkám co vycházejí z reality: konkurenční Nova a Policie Modrava. Hned na začátku opravdu velmi reálné zobrazení OOP v jakémsi Velkém Vidlákově, kterému velí major !! V té souvislosti jsem nakukoval na oficiální policejní stránky a OOP nejvyšší šarže poručík nebo nadporučík. Majoři jsou na vedoucích funkcích na okresech a krajích. Ostatně proč by major velel OOP v nějakém Vidlákově ? Tím u mě Policie Modrava klesla na úroveň pohádky o policii a po dvou dílech jsem ji vzdal.

  A dvě BTW: "Myšlenka na to, že by jakýkoliv civilista, natož hlavní podezřelý z vražd, vstupoval do vyšetřování, chodil bez omezení na místa činu a byl u výslechů, může napadnout pouze duševně chorého." Právě na základě tohoto nápadu postavila Nora Roberts svou sérii Smrtící... Myslíte, že je duševně chorá? Bavíme se přece stále o detektivkách, ne o dokumentech, že ?

  "bez špetky realističnosti na jedné a kousku fantasie na druhé straně"
  To o kousku fantasie jsem popsal výše a o té realističnosti jen tohle:
  Hlavním poradcem je doyen české kriminalistiky Josef Lottes, legendární šéf pražské mordparty a také týmu Tempus. Na téma kriminalistika není fundovanější osoba. Být jím, zažaluji vás za pomluvu.

  Co kdyby jste si před psaním článku udělal krátkou rešerši, aby jste nedopadl jako váš předchůdce pan Potůček, co psal o nejznámnějším britském dostihu Velké národní jako o Velké steeplechaské a když byl mnou označen za ignoranta, velmi se urazil.

 • 14. 2. 2016 14:48

  bez přezdívky

  Paní Kateřina je naštěstí výborná herečka, dabérka...,kterou by mohli v rámci mezinárodní spolupráce poslat do Číny, aby je učila řemeslu a klidně si ji tam nechat na věčné časy. :-)

 • 14. 2. 2016 2:25

  Pavel.P.

  jojo, taky mě to zmátlo, ale bylo mi jasné, že tohle psal žáček.... každopádně žáček tentokrát moc nekecá, ovšem pokud je pravda, co píše szabo, jak to zase prima všechno poměnila - nevzpomínám si, žebych něco o tom četl na digizone, což jen dokazuje ten strašný úpadek, který DZ postihl, takže i výtka na šéfredaktora by se opravdu našla

 • 14. 2. 2016 2:37

  Honza Brychta, DigiZone

  Děkuji za pochopení!
  Vaši výtku si rád vezmu k srdci a pokusím se Váš dojem postupně aspoň trochu vylepšit. Neustále se učím, co čtenáře DZ konkrétně zajímá. Poučný pro mě v této souvislosti byl třeba rozhovor s pí. Lenerovou z O2, kde jsem se evidentě ptal na věci, které čtenáře DZ vůbec nezajímali. Šachy s vysílacími časy mi kolikrát přišly natolik samoúčelné nebo vyloženě chaotické, že jsem je spíše vytěsňoval. Ale chápu, že pokud naše čtenáře zajímají (a to evidentně zajímají), budu je muset sledovat a budu se muset snažit o nich napsat ještě dřív, než je televize oznámí.
  Každopádně jsem za Vaše ohlasy rád a věřte mi, že je nejen vnímám, ale hlavně se snažím jimi řídit.
  Přeji úspěšmný start do nového týdne!
  Honza Brychta

 • 14. 2. 2016 11:47

  Jana Pechová

  Dobrý den, změny programových schémat určitě čtenáře zajímají. Čekala bych, že vyjde alespoň krátká noticka k tomu, že Nova vyklidila prostor v pondělí večer Případům prvního oddělení, zrušila opakování Okresního přeboru, pokračování premiéry šesté řady Mentalisty zastavila po jediném dílu a do hlavního času nasadila "céčkové" filmy. A kdo ví, co bude po skončení premiérových dílů na ČT1, někde jsem četla, že by snad mělo následovat opakování první řady. Tak snad se toho Mentalisty někdy dočkáme...

  A ještě si myslím, že bývalo zvykem uvádět nové formáty na českých televizích, když jsem nenašla zprávu o nových pořadech na TV Barrandov, kdy televize angažovala i Michala Davida, dala jsem do fóra alespoň odkaz na článek z idnesu.

 • 14. 2. 2016 11:54

  David NoName (neregistrovaný) 95.85.212.---

  Ano, dle programových plánů půjdou v pondělí opět Případy 1.oddělení. Management ČT si vytvořil z prvního programu dostihového koně určeného pro závod se sledovaností. Nasazovány už jsou téměř výhradně pořady, kde je předem zaručena vysoká sledovanost. U veřejnoprávní televize smutná skutečnost.

 • 14. 2. 2016 14:34

  Jana Pechová

  To, že vztahy mezi redakcí a TV Barrandov jsou všelijaké vím, ale přesto se tady ty informace nějak dostávaly. Tak uvidíme.
  Když jsme u pané Kateřiny Brožové, na dabingforu jsem je jednou dočetla, že existuje/existoval příkaz, že má být obsazována do všech dabingů pro TV Barrandov. A to i v situaci, že v daném díle neexistuje role, která by odpovídala jejímu věku ;-)

 • 14. 2. 2016 19:54

  bez přezdívky

  Pokud některé PR oddělení jakékoliv televize přestane posílat do "zapovězené" redakce tiskové zprávy a komunikovat, vystavuje se nebezpečí, že se již v tomto médiu neobjeví ani žádná pozitivní zpráva, ale přibude více negativních. To, že neposílají tiskové zprávy nemá žádný praktický dopad, protože je dostanou z jiných spřátelených médií stejně.
  Alespoň je zde prakticky vidět co zaviní jedna neoblíbená béčková hérečka. Málem je z toho studená válka.

 • 14. 2. 2016 12:02

  Rogue 11

  Paní Jano, TV Barrandov s Digizone zrovna dvakrát nekomunikuje, protože se kriticky vyjadřuje o Kateřině Brožové :-D Proto před nějakým časem přišel do PR oddělení TVB příkaz z nejvyšších míst neposílat Digizone žádné tiskové zprávy. Jak je to teď za nového šéfredaktora netuším, to se musíte obrátit na něj.

 • 14. 2. 2016 2:03

  Rogue 11

  Velká omluva panu Brychtovi, já jsem si odpověď rozepsal těsně po půlnoci, když tam nebyl žádný koment, a pak mě něco jiného vyrušilo a dopsal jsem ho teď bez přečtení nových komentů. Mě to hned připadalo jako Žáček...