Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nástupce Windows Vista v lednu 2010 od anonym - Já nechápu, co vy lidi s těma Vistama...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 7. 2008 15:57

  bez přezdívky
  Já nechápu, co vy lidi s těma Vistama děláte. Já je mám cca rok a půl a za tu dobu mi ani jednou nespadly a funguje mi na nich 95 % software. Těch 5 % tvoří stará verze Nera, kterou jsem se pokoušel nainstalovat, a pár starších prapodivných her (to jsou takové ty dvoumegové freewarovky udělané za víkend).

  V mém okolí nikdo problémy s Vistou nemá, přestože si tedy většina lidí stěžuje, že je špatná. Konkrétní problém většinou nesdělí nebo se jedná o vady typu: „Mám Vistu a nejde mi přehrát žádný film, ta Vista je úplně na prd.“ — „A máš nainstalované kodeky?“ — „Koho?“ — „…“ Vysvětlujte tomu člověku, že na XP by si bez kodeků taky moc filmů nepřehrál. Další konkrétní negativní ohlasy se v mém okolí pohybují v rovině „nefunguje mi tam specializovaný pět let starý software“ (nějaké staré 3D).

  Ještě mě pobavila hláška, že je tam všechno jinde než v XP. Opět následovala otázka co konkrétně a ani jeden ze tří lidí mi neodpověděl :-)). Občas tam je něco jinak (spíše výjimečně), ale evidentně to na nikoho nezanechalo takové následky, aby mu to stálo za tu námahu si to zapamatovat.
 • 2. 8. 2008 8:50

  Věštec (neregistrovaný)
  Ještě bych k vašemu textu doplnil, že tedy chci v tom roce 2010 vydět ten plynulý přechod na Windows 7.

  Windows 7 které budou natolik podobné Windows Wista (zmíňka o kopatibilitě), které většina lidí kolem mne nechce a odmítá, a i nadále používá Windows XP ...

  Navíc pokud zůstane cenová politika Microsoftu beze změny - tím myslím to co předvádí u Windows XP a Vista v oblasti OEM a tím, že aby byl Windows Vista opravdu systém jak má být musíte koupit tu nejdražší verzi - myslím že pokud se vůbec začne šířit bude to jen díky tomu že dodavatelé HW, konkrétně notebook-ů, budou podplaceni aby nevytvářely speciální ovladače pro 32bit Windows XP bez nichž tento OS nebude jednoduše instalovatelný na těchto notebook-cích.
 • 27. 6. 2009 14:46

  nunak00 (neregistrovaný) 78.156.36.---
  Ještě bych chtěl upozornit že Mircrosoft pracuje na Windows 8
 • 28. 7. 2008 21:36

  Jindra Šaur
  Já osobně si nakoupím pár licencí XP do zásoby a rád si na Seven počkám. Visty prostě nemám rád. Ani z pohledu uživatele, ani z pohledu administrátora.
 • 29. 7. 2008 13:57

  lajos bacs (neregistrovaný)
  Zcela souhlasim. XP mi bezproblemu drahne let funguji, jj musel jsem jednou za rok ci dva udelat uplne novou instalci, ale i tak jsem s nima naprosto spokojen. Visty jsou pro me tragedie. Ten OS nemam rad a on nema rad me a vime to o sobe. Kazdy kdo mi breci s nejakymi problemy s Vistama, nejdrive doporucim XP a potom at prijde pro radu (vetsinou neprijdou, potoze jsou s XP spokojeny a sys jim nepada). Takze asi tolik k tem WOW Vistam...
 • 28. 7. 2008 10:55

  bez přezdívky
  Měly vůbec některé Windowsy takový podíl jako XP? Historické statistiky neznám, ale myslím si, že XP je tak rozšířené právě proto, že další systém přišel až šest let po jeho vydání. Pokud by se Microsoft vykašlal na Windows Seven, podíl Visty by podle mého názoru stoupal o trochu rychleji. Takhle spousta lidí slyší na „Vista je špatná, Microsoft už proto připravuje Windows Seven“, a proto si radši počkají. Windows XP zaznamenaly největší růst právě třetí rok po uvedení na trh, což Vista zopakovat nemůže, pokud už tou dobou bude k dostání Windows Seven.