Hlavní navigace

National Geographic uvede hraný seriál na motivy bestselleru New York Times

24. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: National Geographic
Osmidílný příběh nazvaný Dlouhá cesta domů uvidíme na počátku listopadu. Natočen je podle knihy novinářky Marthy Raddatz.

Hraný desetidílný seriál Génius o životě Alberta Einsteina natáčený v Praze byl na National Geographic natolik dobře hodnocen, že stanice okamžitě začala chystat příběh o Picassovi v hlavní roli s Antoniem Banderasem. Nyní vstupuje do zcela jiného žánru.

Jak bylo řečeno, seriál Dlouhá cesta domů je natočen na motivy stejnojmenného bestselleru New York Times a vypráví příběh čety amerických vojáků, mladých a nezkušených, která je přepadena ve čtvrti Sadr v Bagdádu v dubnu 2004. Osm z nich na místě zemřelo a více než 65 bylo vážně zraněno.

NAPSALI JSME: National Geographic natáčí v Praze seriál o Albertu Einsteinovi

Nejdříve Einstein, nyní Picasso. National Geographic připravuje druhou řadu seriálu Genius

ebf - tip do článku - debata

Ze seriálu Dlouhá cesta domů.
Autor: National Geographic

Ze seriálu Dlouhá cesta domů.

Scénárista Alan DiFiore nabízí divákům důvěrný pohled na válečné zážitky viděný očima samotných vojáků a jejich rodin. Po dobu osmi hodin, což odpovídá skutečné době, kdy byli uvězněni v sevření nepřátelských sil, přibližuje prostřednictvím osmi epizod realitu života v boji.

V seriálu můžete vidět herce jako Michael Kelly, Jason Ritter, E. J. Bonilla, Kate Bosworth, Sarah Wayne Callies, Noel Fisher či Jeremy Sisto. National Geographic seriál uvede 5. listopadu ve 21:00 hod.

Dlouhá cesta domů (The Long Road Home)
Režie: Phil Abraham a Mikael Salomon
Scénář: Alan DiFiore
Výkonní producenti: Mike Medavoy, Mikko Alanne, Jason Clark, Benjamin Anderson a Edward McGurn
Za National Geographic Channels: Carolyn G. Bernsteinová, výkonná viceprezidentka a ředitelka vývoje a výroby hrané produkce

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).