Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Návrat modrého é od mrzout - Resenim je nehackovat (coz je prasarna, ktera akorat...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 10. 2006 11:12

  mrzout (neregistrovaný)
  Resenim je nehackovat (coz je prasarna, ktera akorat dela problemy v browserech, o kterych autori webu ani neslyseli), nybrz vyuzivat podminene komentare.

  <!-- compliance patch for idiots -->
  <!--[if lt IE 7]>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/gfx/msie6-fix.css"
  <![endif]-->
  <!--[if IE 7]>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/gfx/msie7-fix.css"
  <![endif]-->

  MSIE5.* a mensi uz ma tak maly podil, ze se v petce akorat podivam, jestli je to jeste citelne, nejake chybejici pozadi ci spatne formatovani vubec neresim.

  Existence Microsoftu prodrazuje stylovani webu tak o tretinu, ted to bude o polovinu. Zakaznik to zaplati. Aspon ze prisel s podminenymi komentari, jinak by se nedalo s nicim ani hnout.

  Blbove s explorerem tahaji soubor navic, ale je to jejich volba. Da se zapsat i komentar, ktery plati pro vsechny mimo explorer, ale nenapada mne jak to vyuzit.

  Jedinou nevyhodu v sireni MSIE7 vidim v tom, ze se asi zastavi narust podilu kvalitnich browseru, protoze uzvatelske rozrhani bude zmodernizovano na soucasnou uroven, pricemz zobrazovani bude i pres zlepseni porad zoufale zaostale :-(
 • 11. 10. 2006 13:14

  Pavel Kout (neregistrovaný)
  Pro použití podmíněných komentářů jsem dosud ještě nedorostl, zatím mi vždycky stačil workaround (nikoliv hack):

  element|identifikátor|třída {?}
  html>body element|identifikátor|třída {?}

  Jednak se mi nelíbí posílat serveru další požadavek (a zdržovat uživatele stránky), jednak mám raději definice pod sebou v jednom stylopisu, protože v nich mám lepší přehled. Pokud nebudu příliš blbnout (= neodvážu se), tak by IE7 mohl rozumně interpretovat to samé jako Safari|Gecko|Opera a nemusel bych (teoreticky) nic měnit.

  Ale nebudeme porcovat pašíka, který nám zatím stále běhá po dvoře. Zkušenost všechny naučila, že ačkoliv v Redmondu ohlásili červené kolečko, vylezl z něj nakonec zelený trojúhelník?
 • 11. 10. 2006 13:16

  Pavel Kout (neregistrovaný)
  Sakra, Lupa by konečně mohla začít v komentářích správně interpretovat em-pomlčky a výpustky :-(
 • 11. 10. 2006 17:41

  mrzout (neregistrovaný)
  Pokud mi neutekla pointa a ta spociva v zapisu html>body interpretovanym vsim vyjma MSIE6, tak nevidim pro prichod MSIE7 zadnou vyhodu oproti podminenemu komentari, spise naopak.

  Tedy MSIE7 bude v pripade meho zapisu BUD interpretovat standardni verzi podobne jako pri vasem NEBO nebude. A zatimco ja pak jenom pridam novy stylopis, vy budete muset vymyslet nejaky novy workaround ciste jen pro nej.

  Po jeho pridani budete mozna muset otestovat zda se nezmenilo zobrazeni v necem jinem, me to trapit vubec nebude.

  Navic vychazite z predpokladu, ze neexistuje jiny browser co nezvlada zapis html>body.

  Pri rozsirovani webu za dva roky se muze stat, ze zakaznik jiz nebude ochoten platit upravy css pro snad naprosto minoritni MSIE6, a tak budete muset prochazet vas soubor a cistit ho nebo nechat vyjimky pro nej jako nepotrebny balast. Ja proste jen odstranim volani uprav pro msie6 a konec.

  S pozadavkem navic u podminenych komentaru jsem smiren, je to mala cena za cistotu.
 • 6. 11. 2006 10:40

  Šámot Kínebub (neregistrovaný)
  A jak jinak než např. style="height:10px;!height:12px;" (s ! pro M$ IE verze ... 6 aj 7) mám prosím nejlépe řešit na dynamicky vytvářeném webu vypočítávanou height? Dík.

  P. S. Tipy typu "Pošli to Billovi, won na to gukne, teda jukne ..." prsím nezasílejte ...! Ďýki! Zn. dýky na M4 ssebouou!?
 • 12. 10. 2006 20:22

  rony (neregistrovaný)
  Avšak vieme, koľko webstránok tu existuje bez zmien omnoho dlhšie ako proklamované tri roky?

  Snáď by som si dovolil aj tvrdiť, že častejšie meníme celý OS ako kód webstránok.

  Ja osobne, a to sa o stránky starám denne, som menil kód firemnej stránky za posledných 6 rokov iba jeden krát. Koľkokrát to robí niekto, kto do kódu nečumí tak často ako ja?
 • 11. 10. 2006 13:35

  Tomáš Znamenáček
  Ono to bohužel nefunguje nejspíš (*) jen v Safari, proto to ještě pořád nespravili. Taky se přimlouvám, jsme přeci jen ve třetím tisíciletí... [tři tečky :)]

  (*) Pokud si vzpomínám, zkoušel jsem Firefox a všechno v pořádku.
 • 11. 10. 2006 21:20

  Pavel Kout (neregistrovaný)
  Vycházím (samozřejmě) z předpokladu, že IE7 bude správně vykreslovat to, co po něm chci a co dnes vykresluje Safari, Gecko i Opera. Protože jsem s ním do styku dosud nepřišel, nemohu zatím korektně říci, zda to tak bude anebo ne. A pokud ne, budu to řešit až tehdy. Není to rozumný přístup?

  Co se týče vícenákladů na budoucí odstraňování workaroundů pro IE6 a nižší: ruku na srdce, jaká je průměrná životnost webu? Tak tři roky? Pak reálně není co řešit. (Stejně se nezbavíme IE6 - na W2K nic vyššího nacpat nepůjde a tento systém je v podnikové sféře zhusta nasazen).