Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Návrat modrého é od Dero - "IE7 interpretuje podstatné věci podobně jako Opera nebo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 10. 2006 17:00

  Dero (neregistrovaný)
  "IE7 interpretuje podstatné věci podobně jako Opera nebo Gecko-prohlížeče."

  To bohužel není pravda a čas to ukáže. Podle mých zkušeností interpretuje IE7 (RC1) zejména komplikovanější soustavy plovoucích prvků či struktury s využitím relativního pozicování nesprávně - většinou identicky jako IE6.

  Proto se většinou vyplatí IE7 shazovat do quirku. Koneckonců jeden z nových bugů jsem popsal i na svém blogu: http://dero.name/weblog/ie7-bug-mizejici-obsah-zmizik/
 • 11. 10. 2006 16:28

  Pajuc (neregistrovaný)
  Myslím, že obavy z IE7 jsou trochu přehnané. IE7 interpretuje podstatné věci podobně jako Opera nebo Gecko-prohlížeče.
  Osobně kladu důraz na kvalitní koncepci struktury kódu, čímž se snažím vyhnout se různým "divokým" konstrukcím, které by mohly být v různých prohlížečích různě interpretovány. Opírám se o naději, že se mi s minimální námahou podaří vytvořit pro všechny moderní prohlížeče kód, který budou interpretovat shodně a IE6- odbudu podtržítkovými hacky nebo workaroundy, jak jsem činil doposud.

  Samotný článek je ale tak jako tak skvělý a autor si IMHO zaslouží hlasitý potlesk.
 • 12. 10. 2006 15:51

  Pajuc (neregistrovaný)
  Mrzí mě, že jste z mého příspěvku četl pouze první větu. Těmi podstatnými věcmi jsem neměl na mysli žádné "komplikovanější soustavy", ale selektory, průhlednost u PNG, min/max-width/height apod. Jinak samozřejmě máte pravdu, že nové bugy výrazně zkomplikují práci, a že by se tedy vyplatilo shazovat IE7 do quirku, ale právě až čas ukáže, jestli to bude skutečně nutné.