Hlavní navigace

Nejdříve Einstein, nyní Picasso. National Geographic připravuje druhou řadu seriálu Genius

7. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: National Geographic
Bude opět plně hraný, začne se natáčet ke konci roku 2017 a v hlavní roli uvidíme světoznámého Antonia Banderase.

Za první řadu o životě Alberta Einsteina (videoukázka níže) byl kanál nejen vysoce hodnocen, ale na letošní ročník Emmy také míří s deseti nominacemi. Druhá řada s Antoniem Banderasem bude pojednávat o vášnivém malíři, který se jmenoval Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispin Crispiniano María Remedios de la Santísima Trinidad Ruiz Picasso…

Antonio byl přirozenou volbou. Stejně jako Picasso přistupuje k životu bez jakýchkoli tabu, což dává genialitě, kterou hledáme, další rozměr, řekl jeden z výkonných producentů Ron Howard a dodává: Jako herec má obrovský rozsah a vím, že vdechne tomuto brilantnímu a nekonvenčnímu umělci život.

NAPSALI JSME: National Geographic natáčí v Praze seriál o Albertu Einsteinovi

Viasat History a Záhady královských vražd

Antonio Banderas.
Autor: National Geographic

Antonio Banderas.

Umělecká kariéra Pabla Picassa zahrnuje více než 80 z jeho 91 let a z velké části se odehrává v jeho druhém domově, kterým se mu stala Francie. Vytvořil odhadem 50 000 děl, z nichž mezi nejpozoruhodnější patří Starý kytarista z jeho modrého období (nyní vystaven v Chicagu), Guernica inspirovaná bombardováním malého španělského města nacisty (Muzeum královny Sofie v Madridu) a Avignonské slečny. Ty jsou nyní vystaveny v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Picassova vášnivá povaha a neúnavný tvůrčí zápal byly neoddělitelně spojeny s jeho osobním životem, ke kterému patřilo bouřlivé manželství, četné románky a neustále se měnící politická a osobní spojenectví.

MM socky3

Životní příběh Pabla Picassa mě fascinoval už dávno. Mám k tomuto muži, který pochází z mé rodné Málagy, velkou úctu, řekl Banderas.

Seriál produkují Fox 21 Television Studios, Imagine Television, Madison Wells Media’s OddLot Entertainment a EUE/Sokolow. Premiéra se odehraje na kanálech National Geographic ve 171 zemích a v 45 jazycích na jaře 2018.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.