Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně od maidenVT69 - Akorát nechápu pana ředitele Dvořáka. Signál je tragický...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2013 7:48

  maidenVT69

  Akorát nechápu pana ředitele Dvořáka. Signál je tragický a je jen dobře že nové stanice jsou také na orbitu, ale na druhou stranu nechápu proč na orbitu nemůže být také ČT2 HD, když v pozemáku je signál na dvě věci. Pan Dvořák mi připomíná dobu kdy se vehementně bránil digitalizaci jako takové. To samozřejmě panoval na NOVĚ.

 • 2. 9. 2013 9:07

  robicek77

  JE to tak, navíc směrem na západ je vyzařovací schopnost velmi malá, Kleť totiž není nejvyšší kopec v okolí a směrem na západ jsou vyšší kopce, které zastíní většinu signálu, takže pán z Pardubic nemá pravdu (pán žije v rovině a myslí si že každý kopec je pro anténu dobrý). Směrem na západ např. značně stíní ohromný masiv Libína a chyťit MUX4 nebo 7 např. v prachaticích, pokud není člověk někde nahoře je problém, a to je to vzdušnou čarou kousek a výkon kleťe poměrně veliký. Ten samý problém je tak trochu v Praze, vysílače na okraji Prahy na nižších kótách než je třeba celý západ Prahy, tj Stínení pásma kopců počínaje Strahovem docela dobře odfiltruje velkou část sihnálu a pokud je barák někde navíc utopen tak můžete kroutit jak chcete a uspokojivý výsledek vůbec nemusíte mít.

 • 2. 9. 2013 11:47

  Bohumír Džubej (neregistrovaný) ---.93.broadband14.iol.cz

  Ony Prachatice jsou vůbec na samostatnou kapitolu. Tam je problém se všemi MUXy. Nedávno jsem tam v jedné lokalitě měřil a bylo to zoufalství. Snad bude u vodárny vybudován nějaký vykrývač. To ale záleží i na místním zastupitelstvu. A je otázkou, které programy se tam umístí.

 • 2. 9. 2013 7:43

  Emil d

  no ona ani ta Kleť není bezproblémová, Č.K. je od Kleti co by kamenem dohodil, ale díky tomu že AS je na rozhledně připláclej jen na severovýchodní staně, tak směr jih je mizernej už kousek od vysílače. Podle mojeho selskýho rozumu se měla u Muxu1 změnit FEC na 3/4 a případná problematická místa dokrýt, což už asi nebude tolik a Déčko šoupnot tam, Díky tomu mohla bejt u RS 7 FEC taky 3/4 a už by to mizerný pokrytí bylo zase o trochu lepší.