Hlavní navigace

Nokia uvedla mapy Here pro Android a Tizen, exkluzivitu získal Samsung

8. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Nokia
Mapy Here jsou nově dostupné pro mobily a tablety Samsung Galaxy. Nokia oznámila i podporu platformy Tizen. Zatím jsou její mapy k dispozici pro chytré hodinky Gear S.

Nokia sice odprodala výrobu mobilních telefonů společnosti Microsoft, ale ze scény tím tradiční finská firma nezmizí. Jako vlajkový produkt pro koncové uživatele si podržela mapy Here, které se dočkaly aplikace pro Android. Aplikace, která má zatím nálepku betaverze, je dostupná exkluzivně pro mobily a tablety Samsung Galaxy.

Mapy Here pro Android samozřejmě využívají GPS navigaci. V zařízeních Samsung Galaxy podporují Car Mode, takže navigování lze ovládat hlasově. Aplikace dovede plánovat trasu nejen pro cestování vlastním vozem a veřejnou dopravou. Rovněž nabízí navigaci pro pěší. Mapové podklady lze stahovat do zařízení pro využití off-line.


Autor: Nokia

Mapy Here podporují i chytré hodinky Samsung Gear S se systémem Tizen, se kterým Samsung chystá též mobily.

Exkluzivní partnerství společností Nokia a Samsung zahrnuje rovněž uvedení aplikace Here pro chytré hodinky Samsung Gear S vybavené systémem Tizen a 3G konektivitou. Speciální aplikace pro chytré hodinky nabízí například navigaci pro pěší nebo vyhledávání spojů městské hromadné dopravy.

MMF24

Nokia v budoucnu dodá mapy Here také pro chytré mobily se systémem Tizen. Samsung stále připravuje první model, ale po několika odkladech nyní jeho uvedení přesunul na neurčito. Na mapy z finské dílny spoléhá také Mozilla a její Firefox OS. První mobil s touto platformou prodává český T-Mobile od konce srpna.

Mapy Here jsou dostupné i pro Windows Phone, ale teprve nyní s podporou platformy Android vstupují do vyšší ligy, kde budou konkurovat zejména Google Maps. Mapy Here pokrývají bezmála 200 zemí. Navigaci pro cestu vozem nebo pěšky nabízejí zhruba v polovině z nich. Prostředky hromadné dopravy zohledňují v 750 městech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).