Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nová internetová bublina: boj o místo v prohlížeči od xdrm - vetsina ovcoidnich uzivatelu ma nejakeho znameho, kterym jim...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 2. 2006 9:48

  xdrm (neregistrovaný)
  vetsina ovcoidnich uzivatelu ma nejakeho znameho, kterym jim s PC pomaha. A ten jim nainstaluje FireFox a rekne ted klikejte na tu cevenou ikonu.
  Jako home nastavuji seznam, nic lepsiho pro ovce neznam :-)
 • 9. 2. 2006 10:12

  Karel K. (neregistrovaný)
  He, dělám support, čili některé z naznačených problémů jsou takřka mým denním chlebem.
  Včera jsem zrovna měl od uživatele nahlášeno, "že mu nefunguje Internet." Bylo to divné, páč PC bylo předchozí den nainstalované a dělal jsem na něm _přes Internet_ updaty Widlí a Opice.
  Tak jsem si převzal plochu, otevřel browser, naťukal adresu a Internet jel. Sdělím to uživateli - ten byl překvapen. A že to prý ještě zkusí. Tak jsem si nechal otevřenou jeho plochu a sledoval, kde dělá chybu. Normálně otevřel MSIE a nastala chvíle ticha. Čekal jsem, že zapíše nějakou adresu do adresního řádku. Nic. Pořád ticho. Až po chvíli se z druhé strany linky ozvalo: "No, vidíte? Už to zase nefunguje!" Já na to: "Jak nefunguje?" A uživatel: "No, místo aby tam (myslel adresní řádek) svítilo (?) seznam, tak tam svítí nějaké about:blank a Inernet nefunguje!"
  Čili pokud se Google živí kontextovou reklamou, tak mu ten obchod s Delly nakonec nějakou tu kačku přinese - přinejmenším díky právě těmto uživatelům....
 • 9. 2. 2006 10:28

  Antonín Kunst (neregistrovaný)
  Google zatím pouze kolíkuje claim. Pokud uvážíme, že DELL je v USA klíčový dodavatel v segmentu SOHO (z velké části právě uživatelé ovce), tak cena rozhodně není vysoká.
 • 9. 2. 2006 10:30

  Karel K. (neregistrovaný)
  JJ, taky si myslím, že v tomto sektoru se Google díky zmíněnému kroku může docela slušně zadařit a ta investice se mu čase vrátí.
 • 9. 2. 2006 12:09

  ebear (neregistrovaný)
  Taky instaluji znamym, kamaradum i rodine FF a kupodivu ho vsichni pouzivaji. Priklad s "tim modrym vlevo nahore" byl pouze ukazkovy priklad typickeho chovani uzivatele typu "ovce".
 • 13. 2. 2006 17:48

  Martin Hudec
  Vies co, ja sa ani nedivim. Spusta pocitacov ma domovsku stranku v prehliadaci nastavenu na seznam alebo zoznam :). A potom clovek ani netusi co je to adresny riadok, proste stranku narve do vyhladavaca :).
  Zaujimalo by ma, ake velke je % takychto ludi, na ktorych sa vyhladavac subjektivne prizivuje.
 • 9. 2. 2006 9:35

  ebear (neregistrovaný)
  Na článku mě zaujalo použití výrazu "ovce" hned vedle uživatele. Autor tvrdí, že uživatelé (nejspíše kromě amerických) tupé ovce nejsou. Já bych řekl, že nebyli. Alespoň ne ve větší míře. Každý, kdo dnes na počítači dělá několik let a začal s tím na škole (nebo doma jako koníček v době před PC IBM), má dnes alespoň průměrné zkušenosti. Právě takový jsou schopni rozeznat vhodný a nevhodný software a podle toho se zařídit. Mezi tuto skupinu obvykle nepatří skupina úřednic, které sice mají na stole PC už přes 10 let, ale pokud jim vymažete na ploše ikonku "Word" a změníte pozadí, jsou úplně vyříyené a neschopné práce :-).
  Dnes se však doba změnila a díky technickému pokroku a sociálně-politickému tlaku si PC pořizují i lidé, kteří se na něj dříve dívali jako na lopatu z papíru. Nutno dodat, že tito lidé si to pořídí obvykle jen proto, že Kraus v reklamě říkal jak je to super a Pepa od vedle už ho taky má. Nechci nikoho urážet ani zesměšňovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že právě tito uživatelé (mnohdy označovaní jako BFU nebo Lamy), mají PC na hraní her a příležitostní podívání se na internet. A pokud jim řeknete, že na internet se připojí po kliknutí na to "Velké modré vlevo nahoře", tak to budou dělat do konce života a pokud bude to "Velké modré vlevo nahoře" vpravo dole (nedejbože vůbec), tak se počítač polámal a nefunguje. A právě v těchto lidech se vidí firmy platící miliardy za umístění ikony na plochu desktopu.