Hlavní navigace

LG na veletrhu CES: OLED se zakřivenou obrazovkou a televizory s Google TV

14. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Důvodem pro použití zakřivené obrazovky má být především lepší pocit pro diváka při sledování 3D filmů. Dochází totiž k odstranění problémů s vizuálním zkreslením.

Své produktové novinky pro letošní rok představily v Las Vegas na veletrhu CES nejen Panasonic nebo Samsung, ale například i jihokorejský výrobce LG Electronics. Návštěvníky mohl zaujmout mj. OLED televizor se zakřivenou obrazovkou. Model EA9800 pochopitelně disponuje technologií LG Cinema 3D. Proč je obrazovka zakřivená? Důvod je jednoduchý. Dochází k odstranění problému s vizuálním zkreslením a ztrát detailů na krajích obrazovky. Datum uvedení do komerčního prodeje však nebyl zveřejněn.

OLED televizory společnosti LG Electronics se zakřivenou obrazovkou.
Autor: LG Electronics

OLED televizory společnosti LG Electronics se zakřivenou obrazovkou.

NEPŘEHLÉDNĚTE: LG pro letošní rok plánuje vylepšený ovladač Magic Remote a OLED s úhlopříčkou 55“

LG jako první uvedla na trh 55palcovou OLED televizi. Navíc jsme jako první ukázali na veletrhu CES i variantu se zakřivenou obrazovkou v takto velké úhlopříčce, uvedl při této příležitosti tiskový mluvčí české pobočky společnosti LG Electronics Martin Malý. Ke třem základním barvám přidává LG ještě bílý sub-pixel, díky němuž má být dosaženo co nejlepší skály a přesných barev z jakéhokoliv pozorovacího úhlu. Tato technologie prý nabízí i jemnější odstíny a tóny, což je i pro oko příjemnější.

MM socky3

Nový model televizoru společnosti LG Electronics podporující platformu Google TV.
Autor: LG Electronics

Nový model televizoru společnosti LG Electronics podporující platformu Google TV.

ČTĚTE TAKÉ: Chytré televizory LG připravují widgety pro videotéky Voyo.cz, Voyo.sk a HBO GO

LG Electronics představila také v Las Vegas dva nové modely televizorů GA7900 a GA6400, které disponují platformou Google TV. Google a LG díky těmto modelům televizí nabízejí nepřeberné množství možností připojení. Obě televize je možné bezdrátově propojit s dalšími zařízeními. Pomocí nejnovější YouTube aplikace pro Android se mohou smartphony a tablety automaticky spárovat s Google TV pomocí Wi-Fi, čímž vzniká možnost přehrávat videa z mobilu přímo na obrazovce. O novém dálkovém ovladači Magic Remote a vylepšeném Smart TV portálu jsme vás již informovali.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.