Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? od anonym - Proč je to scestné? Třeba Mapy.cz sledují každý...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 10:39

  bez přezdívky

  Proč je to scestné? Třeba Mapy.cz sledují každý váš pohyb s telefonem, ale vypovídací hodnota GPS pro účely epidemiologie je na rozdíl od Bluetooth kontaktu nižší. V prvním případě se přitom eviduje poloha , v druhém kontakt telefonů bez polohy. PR Mapy.cz je sice dobrá, ale přínosnost sledování polohy pro uživatele nižší, než sledování kontaktů telefonů. No ale vše se samozřejmě odvíjí od počtu uživatelů a jestli i 1,2 milionu uživatelů Mapy.cz znamená v nejlepším případě teoretickou identifikaci 1,44% problematických kontaktů nakaženého se zdravým (12 % populace a tedy i 12% nakažených aplikaci užívá), tak to na nějakou velkou pomoc nevypadá.

 • 26. 5. 2020 10:09

  Rdm

  Vzhledem k účelu aplikace mi přijde úplně zcestné řešit, jestli aplikace sleduje mou polohu nebo ne. Jinak si myslím, že ta aplikace i podle aktuálního počtu uživatelů nemá moc šanci přežít. Mapy.cz přišly s trasováním dříve, dobře to marketingově prodaly a dnes mají přes milión uživatelů, kteří tu polohu sdílí. Zatímco erouška má dost chabou propagaci, která je navíc spojená s naprosto nedůvěryhodným ministrem zdravotnictví.

 • 26. 5. 2020 11:39

  bez přezdívky

  "dosah az 10m", takze prumerne 3 -5m.

  "presnost az 10m", takze prumerne 50m. To je desetkrat tolik.

  Navic mimo budovy vas to "temer" nezajima - zajima vas to predevsim v uzavrenych prostorach, co jsou krome budov take dopravni prostredky (kde by to BT take melo merit lepe).

  To jen z technickeho hlediska

  GDPR se samozrejme tyka i hygieny
  (napriklad co se tyka ucelu vyuziti tech dat).
  Coz musi byt kontrolovatelne a melo by se to kontrolovat.

  Vzhledem k tomu, jak obcas vypadaji realne kontroly cehokoli, tak jsem zadim se sdilenim svych dat mirne zdrzenlivy.

 • 26. 5. 2020 11:13

  Rdm

  Je to zcestné, protože pokud se do nějakého takového trasování chci zapojit, tak se do něj zapojím s vědomím toho, že omezím své soukromí a je tedy jedno, jestli bude sledována poloha nebo Bluetooth. Nevím co by mělo být přínosnějšího na sledování podle Bluetooth s dosahem až 10m, oproti GPS s přesností až 10m. Výsledek bude vždy stejný, buď jste se k někomu přiblížil nebo ne. Jediný přínos Bluetooth je tedy v budovách, kde se GPS nechytá. Ano, aplikace musí mít uživatele, aby měla výsledky a to právě mapy oproti eroušce mají, pokud se nic nezměnilo, tak eroušku požívá okolo 300 tis. lidí a myslím, že většina z těch co používají právě mapy, si už eroušku stahovat nebude, protože to bude považovat za zbytečné.

  26. 5. 2020, 11:14 editováno autorem komentáře