Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? od Michal Krsek - Mylite se v uvaze, ze "Navíc tyhle údaje,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 15:05

  Michal Krsek

  Mylite se v uvaze, ze "Navíc tyhle údaje, které aplikace sbírá, by měl být schopný (s jistou mírou nepřesnosti) poskytnout operátor.". Operator je hygiene schopen poskytnout data s presnosti radove desitky metru a nikoliv uvnitr budov.

  Naopak eRouska je schopna Vam poskytnout informace s presnosti jednoho metru az dvou (vcetne vnitrku budov). A jak jiste chapete, tak kdyz s nakazenym stravite 20 minut ve vzdalenosti 20 metru nebo 1 metr, tak to ma na trasovani docela velky dopad.

  Naopak data od mobilnich operatoru nebo z mapy.cz zase mohou pomoci odhalit mistni zdroje nakazy.

  Jinak operator data hygiene poskytne, kdyz to pri navolavani odsouhlasite.

 • 27. 5. 2020 8:57

  Filip Jirsák

  jak se původně slibovalo, tak čistě pro privátní info občanům
  Nikoli, eRouška byla od začátku napojena na hygienu, bez ní žádný smysl nedává.

  jak se i v článku píše, původně měla stačit sms nebo push
  Nic takového se v článku nepíše.

  DLouhej seznam lidí z různých zdrojů, zdravej, nemocnej, kdo to má sledovat, prostě na měsíc do karantény a je to,,,
  Na to jste přišel jak? Řekl bych, že je to jen další váš výmysl.

 • 26. 5. 2020 13:19

  bez přezdívky

  Že to má minimální datový provoz a zabere prostor v paměti je mi relativně ukradené. Víc mi vadí, že to žere energii a můj tříletý Šamšung vydrží s puštěným WiFi, GPS, BT a daty asi tak půlden.
  Pokud to nebudou mít zapnuté všichni (a hlavně ti nakažení), nemá aplikace význam.
  Navíc tyhle údaje, které aplikace sbírá, by měl být schopný (s jistou mírou nepřesnosti) poskytnout operátor.
  Jestliže data není operátor ochoten poskytnout ani krizovému štábu ani v době státní krize, je někde nějaká číhošť. Operátor je poskytne, až dyž rozhodne soud. A soud asi rozhodnout takhle plošně nechce.
  Navíc - něco sbírají mapy.cz, něco eRouska, něco může poskytnost operátor. Zdroje se tříští a já nemám žádnou jistotu, že se sejdou a vypadne z toho něco smysluplného.
  Takže jsem eRousku odinstaloval, vypnul všechny vysílače a hned se cítím bezpečněji. Fyzická rouška mi zase tolik nevadí, podle křečků by měla ochránit o 60% víc než bezrouška, a já nevěřím, že tenhle elektronický Velký bratr pokryje za základě dobrovolnosti 60% populace. Pokud mi to ale přikážou, bránit se nebudu.

 • 27. 5. 2020 2:59

  petrph

  Víte, jen pro vysvětlení, hygienici si samozřejmě v rámci celkové chytré karantény ty údaje od banky i od operátora vyžádat mohou a nemusí mít souhlas soudu. To už jim plukovník Prymula zařídil. Ta e-Rouška (i mapy.cz ) měly fungovat mimo to, a jak se původně slibovalo, tak čistě pro privátní info občanům (jak se i v článku píše, původně měla stačit sms nebo push).
  jenomže, vzhledem k tomu že se to všechno předalo a semlelo pod státní dozor, tak je z toho guláš, který ani hygienici nedokáží smysluplně využít. DLouhej seznam lidí z různých zdrojů, zdravej, nemocnej, kdo to má sledovat, prostě na měsíc do karantény a je to,,,