Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? od anonym - JAsně, zvlᚍ Google je známý šmírák. Nakonec na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 19:35

  bez přezdívky

  JAsně, zvlᚍ Google je známý šmírák. Nakonec na to, že volba využití Googlích služeb není nejlepší volba, jemně upozorňuje i článek. Tvářit se, že když jsou data v USA pod Privacy Shieldem je z pohledu legislativy totéž jako je mít fyzicky v EU pod plným GDPR je lhaní si do kapsy (bohužel posvěcené Evropskou komisí). Jestli GDPR je kompromis mezi soukromím a zájmy zpracovatelů dat, pak Privacy Shield je kompromis mezi tímto kompromisem a zájmy amerických zpracovatelů dat a US vlády. Tedy určitě nejde o stejnou úroveň ochrany soukromí Evropanů. Tím nehodnotím technickou úroveň zabezpečení před útoky.

 • 26. 5. 2020 17:32

  Veda_Kong

  Dobrý den, díky za článek.
  Oceňuju, že eRouška deklaruje, že se bude o soukromí starat. Ale zajímalo by mne, co není tolik v článku rozvedeno, jaká jsou rizika spojená napojením na řešení Googlu a Applu? Obě společnosti jsou z povahy věci se soukromím na štíru, krom kauz s oosbními údaji svých klientů), navíc zcela mimo kontorlní dosah českých úřadů. Jak je zajištěno, že data opravdu smažou a nevyužijí jinak?