Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Od zítřka digitálně od MB - Ve společnosti, ve které vše "funguje" na rozhodování...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2009 7:18

  MB (neregistrovaný) ---.more.cz
  Ve společnosti, ve které vše "funguje" na rozhodování a rúzných výkladech zájmových skupin právníků nebude nikdy nic jednoduché.
 • 28. 9. 2009 14:48

  hexx (neregistrovaný) 88.103.84.---
  Jezis, ted jste me vylekal. Ja si myslel, ze je to az od 1.listopadu?
 • 28. 9. 2009 16:40

  Mike (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
  Taky jsem si myslel, že od listopadu, ale upřímně mi to je jedno.

  Mám datovou schránku na občana i na OSVČ a až mi někdo něco pošle, přijde mi SMS. Tím to pro mě v podsatě končí.

  Proč to mám? Jestli tahle akce někomu zjednodušší život budu rád. Mě je to jedno. Zprávu může poslat kdokoliv přes datovou schránku, ale i mailem nebo poštou. Je mi to jedno.
  Já budu taky klidně používat. Nevadí mi. Ouřední lejstra si vyměňuju tak 10x do roka, tak o co jde. Obsluha schránek je skoro stejně jednoduchá, jako v nějakém web-mailu, nechápu, co chtějí úředníky sáhodlouze učit. Není to ale můj problém.

  Jenom by mě zajímalo, kdy to opravdu všechny ouřady budou používat. Za minulý měsíc jsem posílal dva ouřední dopisy. Všechny jsem poslal normálním mailem a čekal, že mi vynadají, že to buď nejde vůbec, nebo že mám mít nějaký certifikát. Vše dopadlo bez problému. I telefonem vyřizuju ouřední věci bez problému.

  Přesto chápu, že důležité věci (jako třeba exekuci na 50 Kč) běžným mailem nikdo doručovat nebude.

  Bohužel mi všechny státní ouřady na dotaz zda, nebo kdy budou používat datové schránky, odpověděli, že s tím zatím nepočítají, nevědí, nemají informace atd. A to se 1. listopad blíží.
 • 28. 9. 2009 19:06

  MB (neregistrovaný) ---.more.cz
  Obsluha schránek je skoro stejně jednoduchá, jako v nějakém web-mailu, nechápu, co chtějí úředníky sáhodlouze učit. Není to ale můj problém.

  Vaše naivita spočívá v tom, že se domníváte, že úředník odbavuje denně jednotky korespondence. Zkuste se vžít do pozice, kdy se má odbavit několik stovek až tisíc zásilek. Podívějte se jak naivní je rozhraní pro vyhledání adresáta. Toto vůbec nejde řešít přes nějaké webrozhraní. Například Praha má v databázi miliony adresátů. Kde se k nim vezmou identifikace schránek. To neproběhne za den, za měsíc a možná ani za rok. A představte si, že co šlo dříve jednotně, nyní půjde hybridně, a vlastně se ani neví dopředu jak. Ani zda se to bude podepisovat elektronicky, či na papír. A jen taková maličkost, jak rychle podepíšete 100 nebo 200 dopisů na papír a jak rychle je podepíšete elektronicky? Vyzkoušejte.
 • 29. 9. 2009 1:59

  Obyvatel (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
  Pritom by stacilo, kdyby urad nevyzadoval tolik pitomosti. Podivejte se jak jednoduche je napriklad zalozit SRO v zahranici.