Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku OLED televizor Loewe Bild 7: parametry, galerie a první dojmy od Griffin - Trochu mě zarazilo že u tak vrcholného modelu,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2016 9:58

  Griffin

  Trochu mě zarazilo že u tak vrcholného modelu, ještě používají mechanický pevný disk.... problém chlazení a hluk... oproti SSD ... cenový rozdíl se ztratí v celkové ceně a výhody značné.

  Stejně mi ta cena přijde přemrštěná, ta výbava ze které jste tak unešený je zcela zbytečná ... motorický stojan ... kolikrát ho použiji? navíc pokud si TV dám na stěnu, tak mi bude ležet ve sklepě ... úžasný zvuk? sorry ale pokud budu mít peníze na tohle tak mám doma aparaturu od top výrobce a tohle si na ni připojím.

  Už vidím jak si to nějaký snob koupí a zapojí na to SD NOVU :-)

  Těším se a věřím v OLED jako budoucnost ale zatím to je z říše snů.

 • 7. 10. 2016 10:31

  bez přezdívky

  Po zkušenostech, které mám s SSD v počítačích, mi tohle nesmí do baraku. Už asi dva roky se také snažím najít televizor, který by pracoval s SSD diskem. A co myslíte?
  Pevný disk je pevný disk. Má jednu zásadní výhodu: než se porouchá, dá o sobě v drtivé většině případů vědět. Moje poslední SSD v notebooku odešlo z minuty na minuty. A nic se obnovit nedalo, což u pevného disku...
  Jinak motorický stojan není v ceně (to je montáž na zeď).
  To že to má extra zvuk (jak to tak zatím vypadá) je něco jiného. Tímhle zjevně nemíří na nás...
  Jinak signál - naprostá pravda :(
  A mám pocit že bude hůř...

 • 8. 10. 2016 1:16

  Steve

  Magnetický plotnový disk (3,5 či 2,5) je dobrý jen proto, že je levný a má velké úložiště. SSD disky nad 250G jsou zatím předražené a vůbec se nevyplatí kupovat. Jinak SSD je dobrý jako oddíl C: Tudíž nemusím řešit i kdyby cokoliv kdy kleklo ... nemám o co přijít. Kdo trošku myslí, tak má vytvořenou čistou zálohu (obraz oddílu C:) a má to uloženo na jiném pevném disku ... A nejlépe pro sichr ještě jednou někde.

  Jinak nevím na co by měl p.Herwigu disk hlásit před zkolabováním ... nikdy stejně nic nehlásí. Často zkolabuje něco, co ta funkce ani nemonitoruje. Nikdy se mi to ani nestalo že by disk dopředu cokoliv hlásil .... Funkce SMART stejně ve většině případů vůbec nefunguje a hlavně na ní není vůbec spoleh. Jinak já mám už ve všech počítačích jako systémový právě onen SSD, má to mnoho výhod :-) já jsem teda s ním spokojen. (taky záleží na výrobci co koupíte, za model a pak náhoda daného kusu kolik vydrží)

  Notebook má často tu nevýhodu, že nemá v sobě prostor na 2. disk .... takže majitel je volbou značně omezen. Snad jen používat ty Hybridy, ale tam je zase pokud vím SSD malé. Velký stolní počítač má tu výhodu, že má velkou rezervu na zapojení dalšího disku.

  Nechci tady dělat někomu reklamu, ale já používám v počítačích tyto SSD a jsou bezva :-)

  https://www.alza.cz/kingston-hyperx-savage-ssd-240gb-d2421189.htm

  Jinak SSD používám jako supr věc, pro nahrávání z STB .... Ty plotnový byly téměř všechny na pí... a měli problém s vypínáním, častá nevýhoda že dlouho najížděly atd. Doporučuji dát do externího rámečku rychlé SSD a maká to bezva :-)

  např. https://www.alza.cz/i-tec-mysafe-alubasic-advance-usb-3-0-d4354542.htm

  a + do něho např. https://www.alza.cz/kingston-hyperx-fury-ssd-120gb-d1636300.htm

  A máte supr úložný prostor pro své nahrávky. Flash jsou fajn, ale velké velikosti jsou opět šíleně drahé ... tohleto výjde levněji a je t skládanka i pro jakýkoliv jiný disk.

 • 8. 10. 2016 8:10

  bez přezdívky

  Smart funguje. Jen ne tak, že by nějakou chybu hlásil přímo BIOS, to už se musí disk sypat. Ale není problém sledovat hodnoty typu pending/reallocated sectors. Pokud disk odchází mechanicky, začnou tyto hodnoty stoupat, většinu dat lze ještě přečíst. Pokud odejde elektronika, dokáže ji firma (za těžké prachy) vyměnit a data, která tím nejsou nijak dotčena, zachránit. To u SSD prakticky nejde.

 • 8. 10. 2016 23:55

  Steve

  Stejně se musí data zálohovat, protože žádnej disk není věčně 100% ... ba ani se to nemusí dát nijak ničím vystopovat. Ono třeba např. stačí aby jen tak z ničeho nic spadl vytvořený oddíl a jseš v háji se všemi daty ... jinak disk může být OK. I taková věc se mi párkrát stala. Takže opravdu jak se všude píše ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT!

 • 9. 10. 2016 19:32

  bez přezdívky

  Vám se nestalo, že disk točivý divně zvonil (občas zazvonl/zakle­pal...), občas hlásil více vadných sektorů při údržbě atd.? Ale jak říkáte, na operační systém je SSD výborné. Osobně si ho už po zkušenostech za poslední roky nikam jinam nedám. Mimochodem nevěřím, že u Loewe bylo rozhodnutí dát do TV klasiku omezeno díky financím. Myslím, že mají podobný názor jako já.

 • 10. 10. 2016 16:18

  Steve

  To ano, jakmile jsou podivné podezřelé zvuky, skřípání, chování, rozjezd apod. tak to značí že už chce odejít na věčnost. Ovšem nejsou vždy tyto hlášky. Snad nejvíce vadné jsou 2,5 disky Seagate Momentus ... toliko vadných mi prošlo rukama, že dnes už bych měnil hned preventivně :-) Naopak jsem spokojen s WD (Blue, Red, příp. Black) Ani nejsou vůbec slyšet, šlapou bezvadně. (2,5 i 3,5)

  SSD mám zrovna i v tomto PC ze kterého Vám píši :-) běhá bezvadně. Plotnový SATA je na odkládací oddíl ...

  Mám i zánovní notebook Asus, tam nevím co je za plotnovou srágoru ... Je poměrně pomalý a křoupe a křoupe :-D Kdyby nebyl tak moc integrován v not'asu a not'as v záruce, tak ho snad i vyměním za nějaké WD. Název disku se mi nepodařilo zjistit, nějak mi Aida64 neukazuje že by mělo jít o nějaký solidní disk. Čert ví co tam nacpal výrobce za blaf .... V předchozích not'asech mám disky vyměněny. Mámi malý již poměrně stařičký NETbook AcerOne ZG5 s CPU Atom a RAM pouze 1,5G a tam jsem taky dal WD 640G, rozdělen na dva oddíly a jsem s tím spokojen :-) Původně tam byl stejně malý - 250G

  http://aukro.cz/hdd-do-notebooku-wd-scorpio-blue-640gb-2-5-i6540438596.html

  No, uvidíme jak mi vydrží ony SSD Kingston ... Výrobce je to kvalitní na RAM a Flash, tak sázím proto na tuto firmu. V rámečku na nahrávání mám SSD A-data .... Tam plně postačuje pomalejší a levnější :-) Uvidíme jak dlouho vydrží, sám jsem zvědav. Až příjde T2 tak to budu používat k PC jako externí disk. např. pro zálohy apod.

  Proč Loewe nerozhodlo pro spořivější a nehlučné SSD je mi záhadou ... že by byl 2.5 spolehlivější, to nevím ... Pokud je tam alespoň WD tak jo, pokud by tam byl Seagate Momentus, tak bych mu netipoval provozu víc než 1 rok. Samsungy jsou prý dobré, Hitachi snad taky.

 • 23. 12. 2016 18:21

  Tonda2

  Dobrý večer pane Herwig, jsem cca vlastníkem Vámi testované TV a musím říct, že jsem s ní dosud velmi spokojen. Dosud jsem byl vlastníkem plasmové TV Pioneer Kuro PDP-LX5090 a měl jsem obavy, zda se jí vyrovná. Vyrovnala a i díky techníckým vychytávkám překročila. Obraz je ( samozřejmě při kvalitním signálu a zdroji tj. kvalita filmu, pořadu apod. ) famózní. Černá je skutečně černou. Měl jsem trochu obavy z ovládání. Je triviální ale skýtá mnoho možností využití TV. Jen upozornění pro ty, kdo by uvažovali o její koupi. Rozhodně neprovádějte její instalaci sami ale s pomocníkem. Já jsem jí umístil na podstavec, který jsem zakoupil spolu s TV a to kvůli přístupům k zadním připojným místům. Během montáže jsem z TV nesudaval obal OLED obrazovky včetně popruhů, které zabezpečují, aby obal na obrazovce zůstal a nepadal během montáže na stojan, le i na stěnu. Teprve po té, co jsem jí přidělal na stojan jsem tento obal sundal. Je nezbytné zdůraznit, že po té ( ten kdo instaluje na stěnu, tak těsně než TV zavěsí na předem připravený závěs, jenž je nedílnou součástí balení ) musíte vyšroubovat na zadní stětěně TV šroubek, který aretuje obrazovku. Pokud by jste tak neučinili, odpálili by jste servo. Po vyšroubování tohoto šroubku se dá ihned s TV natačet doprava popř. do leva. Až budete mít TV na stojanu, tak si překontrolujte aby byla v rovině. To upravíte spodní dvojícíá šroubů, kterými ůpřišroubováte TV ke stojanu. Z diskuse k TV níže se vedly dohady o tom, zda TV umí 3D. Ano umí. Internetové radio také zvládá. Za dobu, co TV vlastním výrobce vydal 2 upgrade. Chci ještě, jak jste pane Herwig naznačil ve své recenzi využít reproduktor TV jako střeďák a připojit k TV dva nezávislé reproduktory ( ale ne ne ty Vámi uvažované na ty mi už nezbylo ). Hezký večer, příjemné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do roku 2016