Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ondřej Koch (NTK): Chceme odstranit vendor lock-in a přejít na Linux a open source od lzap - Líbí se mi jak správně identifikovali kde všude...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 8. 2018 12:10

  lzap

  Líbí se mi jak správně identifikovali kde všude FOSS a Linux smysl má, a kde je ještě lepší to nechat být. Stejně tak je třeba rozpoznat na co je třeba placená podpora a co už tým zvládne sám. Tohle je podle mě klíčové. Bohužel takhle chytrý IT manager ve státní správě to je jeden z tisíce. Tihle lidé by měli dostat přidáno na úkor těch, co jen sedí na zadku a čekají až odbije hodina kdy můžou jít domů.

 • 14. 8. 2018 12:18

  makmgek156 (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  tesat do kamene, nebo spíš do duté hlavy typického úředníka ... toto je naprostá pravda, v managementu státní správy a samospráv je to obvykle prolezlé klientelismem a naprostou nekompetentností která pak vede k tomu že si management nechá dodavatelem doslova nadiktovat libovolnou formu spolupráce která především dodavateli bude vyhovovat. Úředník se nezmůže kromě podpisu na slovo protestu protože by se mohlo ukázat že tomu rozumí jako koza petrželi.