Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Padne zítra Internet za oběť hazardu? od Petr Hejl - Nejste sám.

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 6. 2011 1:59

  Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net

  Jen ho směřuj tím správným směrem, je snadné klesnout k útoku na nevinné, což je špatně a nevzbudí to dobrý dojem u veřejnosti. Prosím neberte rukojmí, nikoho nevražděte, ani sebe, ztropte nanejvýš nějakou výtržnost. Není cílem se zabít nebo někoho zabít, ale být v novinách a televizi. Nebo zvažte jiné možnosti záškodnictví...

  A teď pohádka na dobrou noc:

  Měl jsem sen, který není realita a to co v něm můj kamarád kapitán pirátské lodi jenž se jmenuje Swim říkal není myšleno vážně, ani to nemá za cíl nikoho k ničemu vyzývat, následující řádky jsou dílem fikce, odstavce z bláznivé povídky:

  Pravil kapitán Swim, bojovník za svobodu: Vážení přátelé, zaměřme se spíš na páchání dlouhodobých ekonomických škod a opakování požadavku že nesouhlasíme s cenzurou. Pokud by každý den nějaký anonym někde nahlásil bombu s tím že pokud nebude zákon zrušen tak vybuchne, potom by škody po pár dnech šly do miliónů, ale doopravdy by nikdo o život nepřišel, takže bychom si nepoštvali veřejnost proti sobě.

  Plavčík: Ale proč zrovna činit takto?

  Kapitán: Je třeba škodit systému a využít jeho slabých stránek. Sílou by bylo, kdyby to takto nedělala nějaká organizovaná skupinka, ale prostě náhodní lidé kteří s takovým zákonem nesouhlasí. Policie musí dle zákona každé takové oznámení prověřit, a to povede k obrovským finančním nákladům a ztrátám podniků i státních složek.

  Plavčík: Ale není lepší snažit se zabránit tomu, abychom museli za zrušení zákona bojovat?

  Kapitán: Existuje také celkem jednoduchý způsob jak dnešní jednání parlamentu rozpustit, najde se nějaký odvážlivec (pohlédl na ostatní piráty, na palubě se rozhostilo hrobové ticho)? Jak to tam někdo nahlásí že to tam buchne, tak to budou muset vyklidit a policajti to budou muset prohledat. Nejlepší by bylo kdyby takových lidí bylo víc zcela nezávisle na sobě, aby ta akce měla pořádný efekt, jako když vystřelí řádně nabitý kanón.

  Plavčík: Ale co když to přece jen nakonec schválí?

  Kapitán: No zatím ale zákon schválen není, takže ještě je naděje že se systém tohoto vyvaruje. Pokud bude schválen, nejspíše dojde k DDOS útoku pár týpků z anonymous, i když se většině moc do toho zatím nechce, je to banda nevyzpytatelná a těžko se s nimi mluví, jsou jako stín. Pokud ani to nepomůže, tak kdo ví, co bude. Nejspíš to co říkám, že máme udělat. No má někdo lepší návrh? Nebo snad věříte v žalobu u ústavního soudu? Než ta bude vyřízena, pekelné strojky na cenzuru už budou dávno vrnět v serverovnách. To nesmíme dopustit! Nechte si to hoši přes noc projít hlavou, ale teď si dejte pořádného loka rumu, ať se vám lépe spí.

  Paluba svorně: Rozkaz pane! A už chlastají. Ráno je čeká velká bitva proti těm prohnilým aristokratickým psům...

  Konec pohádky. Dobrou noc.