Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Padne zítra Internet za oběť hazardu? od prava uvozovka - Jak je mozne, ze takto mentalne nedostatecny clovek...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 6. 2011 2:12

  prava uvozovka (neregistrovaný) 89.203.182.---

  Jak je mozne, ze takto mentalne nedostatecny clovek je v parlamentu? Vzdyt je uplne jasne, ze je budto blby nebo uplatny. Nas volebni system je totalne tragicky.

 • 22. 6. 2011 15:09

  Maaartin (neregistrovaný) 188.120.198.---

  1. Kde jinde by se uzivil? 2. Kdo normalni se tam dostane?

 • 21. 6. 2011 2:29

  Linuxový otaku. (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net

  Chce to jiné společenské uspořádání - ať zákony tvoří a k nim se vyjadřují ti, jenž jsou jimi nejvíce ovlivňováni. Něco jako italský fašismus, kde jednotlivé profese měly své zastoupení v jakési jejich radě. Jediný jejich problém byl, že zástupci nebyli prakticky voleni, ale dosazeni fašistickou stranou. Kdyby se ten systém vzal a změnil se způsob volby na demokratický, mohl by to být dobrý systém. Prostě všichni informatici, železničáři, horníci, herci, podnikatelé, právníci, architekti a tak dále by měli pevně zvolený počet křesel v parlamentu či podobném seskupení, a jednotliví profesionálové by si mezi sebou někoho zvolili v demokratickém hlasování. Vedle toho by bylo určité množství křesel vyhrazeno pro normálně zvolené politiky, a třetím pilířem by byli zástupci firem mající významný tržní podíl na trhu, každá firma by ovšem měla jenom jednoho zástupce a počet křesel by byl nanejvíš jedna pětina parlamentu. Politici by byli voleni přímo a odvolatelní, zástupci profesí by mohli být odvoláni svými vlastními kolegy. Takto by se snížila šance, že v parlamentu budou lidé kteří si nedovedou představit dopad zákonů na praktický život.