Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Patrik Sodoma (SoftwarePro): U licencí z druhé ruky pozor na to, pro jaký byly určeny trh od - - A co si představuješ, že ti takový zástupce...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 12. 2018 12:01

  - (neregistrovaný) 86.49.187.---

  A co si představuješ, že ti takový zástupce poví?
  Snad že by povyprávěl o tom, jak jejich vlastní stanovisko "v žádném případě" již mnohokrát odkázal soud k zcela jiným vztahům?

  Ten článek je opravdu nedokonalý, ve smyslu nekompletní. Nicméně pořád lepší takové "pošťouchnutí" v podobě "za určitých podmínek lze licence prodávat a kupovat, i ty o kterých jejich výrobce tvrdí že to nejde", nežli "v žádném případě", jak navrhuješ ty.
  Jistě, mohlo být více rozebráno případů, kdy to možné je, na co si dát pozor. Ale je fakt, že jak zaznělo v diskuzi, v vlastních licenčních podmínkách se dost často nevyzná ani ten tvůj "odborník z Microsoftu".

 • 26. 12. 2018 5:01

  technomaniak (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz

  Článek je samozřejmě v podstatně stupidní. Je zjevné naprosto každému, že zástupce prodejce bude mluvit v rozhovoru tak aby potvrzoval legálnost a správnost své obchodní činnosti. Mnohem chytřejší a hlavně užitečnější by bylo kdyby článek byl veden odborníkem z Microsoftu (např. právníky v oddělení kteří mají na starosti licenční ujednání a české právo, nebo ředitelem pobočky ) nebo jiným zástupcem nějaké dominantní softwarové firmy působící na českém trhu.

 • 26. 12. 2018 12:20

  Filip Jirsák

  Mohl byste být konkrétnější? Který autor softwaru dnes tvrdí, že (v EU) jeho (spotřební) licence nelze dál prodávat? Když píšete „mnohokrát odkázal soud“, můžete uvést konkrétní případ? Jiný než všeobecně známý Oracle vs UsedSoft, který skončil až u Evropského soudního dvora.