Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku PayPal konečně i pro ČR - i když jen napůl od XXY - Lepší je systém Moneybookers (má jeden ze svých...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2005 7:49

  XXY (neregistrovaný)
  Lepší je systém Moneybookers (má jeden ze svých účtů v ČR v Živnostenské bance- odpadá nutnost vlastnit embosovanou ploatební kartu), alespoň pro Evropu ano.
  Míst na internetu, kde lze platit přes Moneybookers přibývá a to hlavně z toho důvodu, že (řekněme si to otevřeně) oproti Paypalu neomezuje erotické a sázkové weby, které přes něj platí.

  https://www.moneybookers.com/app/?rid=422403
 • 23. 6. 2005 16:00

  Jan Chavel (neregistrovaný)
  To je sice hezky, ale 99% zakazniku na Ebayi proste MB nezna a specialne kvuli vam je rozhodne pouzivat nezacne.

  Znam nekolik dalsich platebnich systemu (treba tak pred rokem popularni epasswords, pred dvema stormpay, bidpay atd...) a vsechny skoncili na tom samem. Nejsou proste Paypalem.

  Mimochodem ta podpora sazkovych webu je pro MB spise negativum. V US existuje naka dohoda bank (nevim jak moc oficialni) o aktivnim boji proti online (offline lze kontrolovat jinymi zpusoby) sazeni. Pokud banky zjisti, ze platba sla na konto online casina bez licence, tak ji zablokuji (casto i kompletne celou kreditku). Pochopitelne zakaznici vyuzivajici online platebnich systemu, ktere se snazi tyto omezeni obejit (vetsinou offshorem, treba MB by asi v USA registraci nedostali), jsou o to vic podezrely a maji proste vic problemu, coz zadny prumerny mestacky american proste nehodla riskovat a do MB nepude.

  Prave proto Paypal tak silne bojuje proti sazeni a erotice (pokud zjisti, ze platba byla za pochybne sluzby, tak okamzite zablokuje konto merchanta - overeno v praxi jednim mym zakaznikem).
 • 23. 6. 2005 17:10

  Pepak (neregistrovaný)
  Bidpay je jeste celkem v pohode proto, ze z pohledu prodavajiciho se nelisi od (siroce prijimanych) Money Orderu. Vsechny slozitosti elektronicke transakce jsou jen mezi kupujicim a Bidpayem, prodavajici se dostva do styku pouze s MO.