Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Phishingový útok na Raiffeisenbank: najde se ještě nějaký hlupák? od jjk - Mám pro autory phisingu dobrou zprávu - ano,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2011 20:33

  jjk

  Mám pro autory phisingu dobrou zprávu - ano, samozřejmě, že se ještě takoví najdou. A je jich spousta.
  K tomuto názoru mě svádí například má nedávná zkušenost s mými rodiči (kteří prominou, v ostatních věcech si jich velmi vážím) a s vánočním emailem:

  Prosímtě, přišel mi email, který má v příloze přání k Vánocům ( pozn.: VeseleVanoce.exe ) a já nevím, jak se ta příloha má uložit do počítače. Mohl bys mi s tím pomoct?

  Jediným štěstím v této situaci bylo opravdu to, že rodiče neuměli tu přílohu ani uložit. :(
  A takových lidí není málo.

  Proto soudím, že pokud by jim takový e-mail přišel, pak by existovala bohužel dost veliká šance, že by v tomto případě phisingový podvod vyšel. Naštěstí mně mí rodiče volají, když si nejsou v podobných věcech jistí a tedy je u nás v rodině riziko phisingového podvodu, troufám si tvrdit, zanedbatelné..

 • 11. 1. 2011 21:49

  Martin Soušek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Proto mají rodiče na takové to domácí brouzdání Ubuntu. A bez root hesla.

  Skype jde, Firefox jde. Více netřeba. Administrovat to lze krásně vzdáleně, včetně upgradu. Vzdálená plocha je v základu.

  Naučili se s tím hned. S komentářem "Ty nové Windows vypadají trošku jinak, co?"

 • 12. 1. 2011 8:06

  Petr (neregistrovaný) 212.11.119.---

  Žádný slušný antivirák by to VeseleVanoce.exe neměl dovolit spustit. A žádný slušný antivirák by neměl dovolit kliknout na phishingový odkaz.

  Vycházím zde z pravděpodobnosti a ze síly velkých čísel. Jen na vaše počítačově negramotné rodiče nikdo cílený malware nebo phishing nedělá. A pokud ho dělá na sto tisíc potenciálních obětí, tak už to téměř jistě antivirové firmy zachytily a zpracovaly.

 • 12. 1. 2011 11:51

  Soucítící s rodiči (neregistrovaný) 85.162.60.---

  A nestačilo chudákům rodičům doporučit, aby bankovní účty spravovali klasickým způsobem a Internet Banking zapoměli?