Hlavní navigace

Počet uživatelů služby Opera Turbo rychle roste

Jiří Macich ml.

Služba Opera Turbo měla během listopadu 2009 celkem pět milionů aktivních uživatelů. Jejich počet tak oproti říjnu narostl o šedesát procent. Připomeňme, že Opera Turbo je jednou z hlavních novinek v desáté generaci multiplatformního prohlížeče Opera a díky kompresi umožňuje pohodlnější a hlavně rychlejší načítání webových stránek i na pomalejších připojeních (jako jsou třeba ta mobilní). Uživatelé služby Opera Turbo si v listopadu prohlédli v komprimované podobě přibližně 1,5 miliardy stránek.…

Služba Opera Turbo měla během listopadu 2009 celkem pět milionů aktivních uživatelů. Jejich počet tak oproti říjnu narostl o šedesát procent. Připomeňme, že Opera Turbo je jednou z hlavních novinek v desáté generaci multiplatformního prohlížeče Opera a díky kompresi umožňuje pohodlnější a hlavně rychlejší načítání webových stránek i na pomalejších připojeních (jako jsou třeba ta mobilní). Uživatelé služby Opera Turbo si v listopadu prohlédli v komprimované podobě přibližně 1,5 miliardy stránek. Statistikami se pochlubila přímo společnost Opera Software.

Opera Turbo přenesla v minulém kalendářním měsíci k uživatelům 72 terabajtů dat. Průměrná míra komprese dělá 63,6 procenta, takže teoreticky by bez využití služby Opera Turbo k uživatelům namísto 72 terabajtů putovalo 199 terabajtů dat. Nejvíce unikátních uživatelů má služba v Rusku, na Ukrajině a v Německu. Česká republika je v tomto ohledu na čtrnáctém místě, nicméně i to je vzhledem k počtu obyvatel zajímavé umístění. Za Českou republikou je totiž v žebříčku třeba Turecko, Francie, Japonsko či Španělsko. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
22. 12. 2009 14:22
Jenda (neregistrovaný)
A pak je tu ještě třetí, totiž že Opera pak má přístup k veškerým přenášeným datům. Osobně při připojení přes mobil používám ziproxy na vlastním serveru.
22. 12. 2009 11:40
Zek (neregistrovaný)
Snizovani kvality obrazku mi prijde jako vlastnost a ne chyba. Pokud by se nechavali beze zmeny, velikost stranek by se moc nezmenila. Pouzivam tuto funkci pokud se pripojuji pomoci gprs a diky tomu si stranky prohlizim i s obrazky. Neco podobneho lze i pouzitim Toonel.net. Je to program v jave, ktery slouzi jako proxy. Lze ho tedy pouzit pro kazdy prohlizec a navic je volitelna komprese obrazku.