Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Polemika: jsou datové schránky drahá zbytečnost? od anonym - A stejně stálo za to říci, že král...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2013 1:05

  bez přezdívky

  A stejně stálo za to říci, že král je nahý (a že zbytečně utrácíme peníze nás všech). Kde jinde než na Lupě by to mělo zaznět?

  Spíše se zpětně divím, že jsem přikládal takovou důležitost auře. I z této diskuse je vidět, jak tato "jakási kvalita" (používám vyjádření člověka s aurou 100) funguje. Ale možná funguje právě dobře - diskusní příspěvky mají váhu danou čtenáři daného média či článku, toto téma přilákalo velmi aktivní diskutující určitého typu, a lidem se nikdy nelíbily kritické názory nebo názory, které ohrožují jejich byznys. To je všechno, co můžeme k auře říci.

  Ale v oblasti IT ve veřejné správě by mělo vycházet více článků, které říkají věci na rovinu. Pokud by názory, které zazněly v článku a v diskusi pod ním, říkalo více lidí, možná bychom dokázali věci změnit k lepšímu. V životě nejde o to, budovat si "auru", ale nestydět se za to, co člověk dělá.

 • 16. 10. 2009 10:00

  Mildik

  Četl jsem snad každý příspěvek v diskusi (ty novější mi chodí mailem) a rozhodně mi nepřipadá, že by se příspěvky netýkaly problematiky datových schránek.

  Vysvětlení s poklesem aury je logické a snadno vysvětlitelné. Cituji:

  Číslo vyjadřuje jakousi kvalitu toho, kdo příspěvek zaslal. Na základě Aury pak mohou ostatní uživatelé k příspěvku přistupovat - i naprosto stejná informace má rozdílnou hodnotu podle toho, kdo vám ji říká - když pád dolaru předpovídá váš makléř, jistě tomu přikládáte vyšší váhu, než když to samé tvrdí bezdomovec na parkovišti.

  Tímto článkem jste prokázal takovou míru nekompetence, že mnoho čtenářů diskuse cítilo potřebu vás takto ohodnotit a varovat další, jakou váhu přikládat vašim diskusním příspěvkům.

 • 16. 10. 2009 9:49

  Jiří Donát
  Během jediného dne mi aura klesla o 20 bodů. Ještě štěstí, že virtuální aura na Lupě není hodnota, kterou beru jako zásadní v životě. S mrazením v zádech si ale představuji lidi, kteří zuřivě klikají na každý příspěvek ve snaze poškodit člověka, který má jiný názor, než oni sami.

  Lupa kdysi bývala serverem s výbornou komunitou, otevřenou různým pohledům na věc a ochotnou k věcné diskusi. Věřím, že je takovým serverem dodnes a vím, že stále je tu obrovské množství chytrých lidí, kteří diskusi obohacují a pro které stojí za to sem psát. Bohužel peníze věci mění, a to se ukázalo i v tomto případě. Stačí nalít do některého projektu pár miliard korun a někteří lidé najednou zázrakem ztrácejí nejen svoji odbornost, ale i čest.

  Diskuse pod článkem tak neshrnuje problematiku datových schránek, což bylo jejím původním účelem. Místo toho je zrcadlem naší dnešní společnosti, která je plná záště a zloby. A z toho je mi smutno.

  Jiří Donát
 • 16. 10. 2009 10:02

  MB (neregistrovaný) 193.86.31.---
  Nebuďte smutný. Lupa otiskne váš článek znovu 1.4. a aura vám zase stoupne.