Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Portál jako open-source od Jakub Moc - ... poslední zoufalý pokus o zkvalitnění kódu, který...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 9. 2001 11:04

  Jakub Moc (neregistrovaný)
  ... poslední zoufalý pokus o zkvalitnění kódu, který programátoři Computer Pressu nejsou zaboha schopni dát dohromady? Viděl bych to asi tak, jak je naznačeno výše. O každý, kdo občas navštěvuje (navštěvoval) weby Computer Pressu, ví, o čem mluvím. Jako pokus přehodit alespoň část problémů na open-source komunitu, když už to nazvládám sám, je to dobrý. :-D Nicméně nevím, kolik lidí se na tom speciálně u této firmy bude ochotno podílet. :-P
 • 23. 9. 2001 14:19

  Jiří Hlavenka (neregistrovaný)
  Mám pocit, že nějak netušíte, co to je otevřený kód (že budu zrovna JÁ muset vysvětlovat, co to je Open Source, toho jsem se ani ve snu nenadál).
  Ale vysvětlím vám to. Open source kód není "Open Source kód Computer Pressu". Open source kód nepatří žádné firmě - to je taková vlastnost open source kódu, překvapivě. Open source kód si každý může brát a každý do něj může dávat; a když nechce, tak nemusí.

  Jinak vaše výpady vůči kódu našich asi třiceti serverů jsou dosti hloupé z jednoho důvodu: nikdy jste žádný kód žádného z nich neviděl, a domnívám se, že o řadě webů ani nevíte, že je dělali naši programátoři. Umíte se pochlubit nějakým svým vlastním dílkem (stačí třeba statická stránka), nebo vaše odbornost spočívá v tom, že se bezdůvodně navážíte do jiných?
 • 27. 9. 2001 14:42

  Honza (neregistrovaný)
  No opravdu me to dost prekvapilo, ze pan Hlavenka tu bude vysvetlovat co to je OS :))) (spolecne s tim, ze muj predchozi prispevek tu rozhori takovou vasen :))) ). Ale budiz, v principu je to define spravna, ale ma jeste hodne nepresnosti....
  OS ma HODNE licenci, kdy o ta, kterou zminuje pan Hlavenka je ta nejliberlarnejsi, tedy GPL. Jinak jsou i prisnejsi, jako je PL - Authors law, ktera prikazuje kazdemu, kdo by chtel do kodu delat zmeny nebo na nej nejak navazovat, tak to muze delat jen se svolenim toho, kdo je veden jako zakladajici autor (takovym prikladem je treba uvedeni Javy, nebo treba ASPNuku (pro milovniky ASPcek ; - uz jsem to zminoval). Takze to jen pro upresneni ;)
 • 28. 9. 2001 5:43

  Jerry III (neregistrovaný)
  Jen malickost - GPL neni v zadnym pripade nejliberalnejsi licence, protoze mi jako autorovi spoustu veci zakazuje (az to hezky neni).
 • 28. 9. 2001 19:38

  Honza (neregistrovaný)
  Myslim, ze tu nemusime slovickarit (GPL bylo mysleno jako liberalni s ohledem na uplatnovani nejakych autorskych prav). Ano, jako autor nemate ta prava co davaji jine licence, ale to je preci cil!!!
  SAM jako autor si to urcite a pokud jste svepravny, tak v tom neni zadny problem. Vase aplikace nemusi byt OS, stejne jako v OS nemusi pouzit GPL ale muzete pouzit napr. author's licence, proste si jen vyberete co vam vyhovuje. a to je preci dobre, nebo byste to chtel mit nekym urcene?