Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Portál jako open-source od John Doe - Jsem velkym fanouskem ceskeho internetu a pohybuji se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2001 9:11

  John Doe (neregistrovaný)
  Jsem velkym fanouskem ceskeho internetu a pohybuji se na nem od roku 1994, ale tohle me dostalo.
  Cpress postavil svou strategii na votralech a tedka najednou to bude zastresovat?
  Myslim si, ze vetsina lidi stejne bude chodit na Zive a dasli sekce primo nikoliv pres Uzdroje, a katalog, ktery bude na U Zdroje, jaka bude jeho kvalita a jak se bude update-ovat kdyz je open souce, hleda snad inspiraci u DMOZ (dalsi jiz rozpracovany open source katalog)?

  Uvidime...
 • 21. 9. 2001 9:32

  Michal Illich (neregistrovaný)
  Pokud vim, tak nikde zatim nebylo receno, ze bude i katalog open source. Kazdopadne to ja vidim jako daleko lepsi napad - na sprave katalogu se muze podilet kazdy a kdyby mel katalog dobrou licenci, delal by to i rad.

  Kazdopadne Computer Pressu i vsem open source produktum fandim.

  A ze mozna nikdo nebude prispivat? Open source je o svobode: tedy bude MOCI prispivat a bude moci POUZIVAT dany kod (jeeje, to budeme mit portalu :) ).
 • 21. 9. 2001 16:12

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Mně by přišlo daleko zajímavější -- jestli to CPress myslí s tim open-source opravdu upřímně -- kdyby se jejich katalog zapojil do existujícího DMOZ. Když od komunity něco chci, musím jí něco nabídnout, a tu nabídku ze strany CPressu nějak postrádám.
 • 21. 9. 2001 20:22

  Michal Illich (neregistrovaný)
  No, licence DMOZ je sice hodne open (prinejmensim tak, ze je vysledek pouzitelny), ale asi by to nebylo nejlepsi reseni - DMOZ ted patri AOLu a z ruznych diskusi vyplyva, ze ma docela velke vnitrni problemy.

  Navic DMOZ ma malicky ale velmi kvalitni katalog cz stranek a uzdroje ma zase relativne velky, ale v tuto chvili trochu zastaraly katalog - bylo by to spojeni nespojitelneho.

  Navic pokud by CPress svuj katalog dal jako open source (GPL licence a XML format?) byl by to prispevek do komunity velky - a to od CPressu jako takoveho.
 • 22. 9. 2001 15:24

  Jiří Hlavenka (neregistrovaný)
  To slyším poprvé, že stavíme strategii na vortálech. Ale není od věci se o sobě dozvědět něco nového, co člověk sám neví :-)

  Vortál je, domnívám se, něco jiného: je to "vertikální portál", tj. stále portál (souhrn služeb), vztahující se k určitému oboru. My máme jednotlivé aplikace, tedy jedna služba, ale pro všechny obory (kupř. Aukce.cz, Vltava2000.cz atd.). Že by Živě nebo Vltava byly vortály? To se mně nějak nezdá, asi bych o tom měl vědět :-))

  Určitě nejde o to, že by všechny naše současné internetové produkty nyní všechny zmizely ze svých adres a šly pod portál - to zcela jistě postrádá smyslu. Ale na naše weby chodí měsíčně půl miliónu lidí, což mě připadá jako docela vysoké číslo, abych jim mohl chtít nabídnout i další služby a "službičky", které jsme jim zatím nenabídli: katalog, vyhledávač, počasí, TV a desítky dalších, i drobnějších, věcí.