Hlavní navigace

Předvánoční dárek pro diváky na Lipensku: HD kanály České televize i Déčko a Art

23. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální síť 1 řeší na Lipensku problematické (nulové) pokrytí Regionální sítě 7, v níž jsou primárně šířeny právě kanály veřejnoprávního média z Kavčích hor.

Příjemný předvánoční dárek dostali televizní diváci žijící v okolí Lipenské přehrady. Operátor Regionální sítě 1 zde uvedl do komerčního provozu veřejnoprávní multiplex 1a s kanály ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a také stanicemi ČT :DČT art. Serveru DigiZone.cz to sdělil vlastník pozemní digitální sítě, českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Věřím, že diváci v dotčené oblasti tento krok uvítají. Start nových bezplatných HD kanálů a také Déčka je určitě dostatečnou motivací k tomu, aby si nový multiplex naladili, uvedl Brabec.

Content tip EARLY

K TÉMATU: Regionální síť 1 získala příděl pro dokrytí kanálů České televize na Lipensku

Na Lipensku vysílá Regionální síť 1 na kanálu 29 výkonem 251 Wattů s horizontální polarizací. Přesto, že výkon vysílače je poměrně nízký, jeho dosah by neměl být zanedbatelný. Lokalita Vítkův kámen je v této oblasti nejvýše položenou lokalitou. Předpokládám, že diváci nebudou mít se zachycením signálu problém, konstatoval českobudějovický podnikatel. Regionální síť 1 řeší na Lipensku především problematické pokrytí Regionální sítě 7, v níž jsou primárně šířeny právě kanály České televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).