Hlavní navigace

Přežije český Internet zasedání MMF a SB?

25. 9. 2000
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Tento týden bude v hlavním městě poznamenán zasedáním MMF a SB. Konferenci bankéřů doprovázejí i akce odpůrců těchto organizací a globalizace vůbec. Zatímco MMF a SB paradoxně globalizaci spíše brzdí, jejím největším katalyzátorem je Internet. Na co se tedy zaměří útoky dlažebními kostkami? Na český Internet!

Jak nám potvrdil jeden z aktivistů – známý pod pseudonymem Tesamír Sekárek – poté, co byl Internet hojně využíván k organizaci antiglobalizačních kampaní, nyní se karta obrátila a Internet bude označen za hlavního nepřítele. „Jelikož policie o Internetu nic neví, nebude se protestů obávat. Stačí nám vybrat nejhůře oblečené lidi, ti do internetové komunity zapadnou. Navíc, slang lidí od Internetu je pro normálního člověka stejně nesrozumitelný, jako naše hesla.“

„Neměl bych to říkat, ale Internet je rejdištěm nekalých živlů a hackerů – což je stejná sebranka, jako aktivisté. Budeme jen rádi, když se požerou mezi sebou. Navíc se jedná o boj mezi počítači a naše organizace, jak je známo, žádnými počítači – vyjma těch, které si naši zaměstnanci přinášejí z domova – nedisponuje,“ prohlásil o náhlém zvratu zástupce vedoucího náčelníka subsekce PČR pro zasedání MMF a SB.

Předsedové vlády a parlamentu prohlásili svorně, že toleranční patent dává jasnou odpověď na otázku, co hodlají podniknout: „Nic, konečně se projeví, že celá Nová ekonomika je pouze pšouk, který pošle několik tisíc demonstrantů ke dnu.“

A jak se chystají naše internetové subjekty?

Ivo L., známý guru a mediální magnát českého Internetu prohlásil: „Nejsme si vědomi žádného ohrožení našich systémů – ať již přímého či nepřímého.“ Toto tvrzení je v příkrém rozporu s faktem, že odpověď na tuto otázku musel opakovat třikrát, neboť měl ústa plná hřebíků, kterými přitloukal dřevotřískové desky na okna své kanceláře. Ivo L. navíc podle pátečního oznámení urychlil jednání o převzetí části svého portálu novým majitelem.

Pavel S. a Michal B. byli přistiženi, jak zamalovávají u svého loga první část s písmeny MSN. „Někteří aktivisté by si mohli tuto zkratku vyložit, jakože máme něco společného s globalizujícím Microsoftem,“ uvedl Pavel S., který si právě sundal malířskou čapku. „Nyní se chystáme společně s Ivem L. zatloukat okna serverovny, kde máme oba naše systémy.“ Serverovna se nachází na Sokolské, přímo v cestě demonstrantů z Václavského náměstí přes Nuselský most ke Kongresovému centru.

Nicméně ne všichni zvolili tyto klasické obranné prvky.

Patrick Z., který byl minulý týden přistižen při jednání o koupi maringotky u kolotoče na holešovickém výstavišti, se hájil slovy: „Chceme našim mobilním operátorům uspořádat pořádné tóčo.“ Provozovatel maringotky Ištván G. ovšem potvrdil, že předmětem transakce je natření maringotky na žluto a její následný prodej. „No co, všichni jsou mobilní, proč bychom neměli být mobilní i my,“ vysvětluje Patrick Z.

Optimistou zůstává Jiří H., představitel významného vydavatelství: „Naše servery máme v Brně a pochybuji, že se někdo do zapadákova typu Brna požene.“ Nicméně otočené ukazatele s názvem firmy v nejbližším okolí hovoří jasnou řečí.

Marek A. vzhledem ke svému nízkému věku a kapitálovému zázemí přestěhoval firmu poblíž kongresového centra, pojistil ji proti vypálení a zbaběle dezertoval do zahraničí. Jeho podřízení si připravili improvizovaný kryt ve sklepních prostorách, ale vzhledem ke skutečnosti, že pro spojení s okolním světem používají bezdrátové pojítko na střeše, bude přímý přenos z dobývání – který Marek A. před odletem naplánoval – ohrožen.

Metodu „Na hrubý pytel hrubá záplata“ preferují i další z provozovatelů.

Daniel D. každé ráno již po dva měsíce trénuje s baseballovou pálkou na nebohých podřízených – po takovéto „Operaci Pálka“ i okolní stěny pravidelně mění barvu z modré na červenou. „Nevíte o nějakých nezaměstnaných šlechticích? Červená s modrou nejsou příliš estetické a z obyčejných lidí jinou než červenou krev nevytluču,“ ptá se Daniel D.

Ondřej N. má na řešení neméně původní recept. „Já prostě pustim Barta a von jim natrhne prdele,“ tvrdí nestor českých e-zinů. „Přinejhoršim se vobrátim na ňáký eMZáky a voni mě z toho dostanou.“

A jak se připravují naši telekomunikační operátoři, kterých se problém globalizace rovněž týká? Žádného ze zaměstnanců zmíněných firem se nám nepodařilo zastihnout, ale zjistili jsme následující skutečnosti.

Městečko na Olšanské vypadá jako Město duchů. Mezi posledními v okolí spatřenými osobami jsou Přemysl K. a Bessel K., kteří coby správní kapitáni opouštěli potápějící se loď jako poslední. V šestém patře budovy na Václavském náměstí – kde sídlí významná telekomunikační společnost – byly spatřeny skupiny techniků, kterak zatloukají okna se slovy: „Demonstranti prej přivezou i balisty.“

Mezi odbornou veřejností se šušká, že požár televizní věže Ostankino byl pouze cvičením, kteřé si objednal nejmenovaný český operátor pro nácvik použití totožných záchranných postupů na věžích, které sám provozuje.

MMF24

Jedinou telekomunikační společností, která hodla fungovat nepřetržitě, je provozovatel akademické sítě. Ředitel Jan G. prohlásil: „My s obchodem nemáme nic společného. Vlastní nás vysoké školy a akademie věd – řada aktivistů má k těmto institucím velmi silné pozitivní reminiscence.“

Pokud se nám podaří udržet ještě během zasedání server v provozu, budeme Vám přinášet aktuální informace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý konzultant v oblasti Internetu, telekomunikací, videa a komercionalizace technologických výsledků výzkumu a vývoje. Pohybuje se na rozhraní akademické vs. komerční sféry a internetové infrastruktury vs. přenosů videoobsahu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).