Hlavní navigace

Přichází Firefox 3.0.4, Firefox 2.0.0.18 a SeaMonkey 1.1.13

13. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Mozilla Corporation uvolnila opravný Firefox 3.0.4, který řeší problémy s chybným ukládáním nastavení proxy serveru nebo použitých hesel a také přináší opravy několika bezpečnostních chyb. Čtyři z devíti jsou kritické, další dvě jsou vysoce nebezpečné, dvě mají stupeň moderate a poslední devátá je hodnocena jen jako mírně nebezpečná. Rozšiřuje se i počet jazyků, ve kterých je Firefox oficiálně dostupný a to o islandštinu a thajštinu. Zkušebně vyšly také lokalizace do bulharštiny,…

Společnost Mozilla Corporation uvolnila opravný Firefox 3.0.4, který řeší problémy s chybným ukládáním nastavení proxy serveru nebo použitých hesel a také přináší opravy několika bezpečnostních chyb. Čtyři z devíti jsou kritické, další dvě jsou vysoce nebezpečné, dvě mají stupeň moderate a poslední devátá je hodnocena jen jako mírně nebezpečná. Rozšiřuje se i počet jazyků, ve kterých je Firefox oficiálně dostupný a to o islandštinu a thajštinu. Zkušebně vyšly také lokalizace do bulharštiny, esperanta, estonštiny, litevštiny, okcitánštiny a velštiny. Český Firefox 3.0.4 si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz.

Vyšel též opravný Firefox 2.0.0.18 pro uživatele, kteří zatím nepřešli z druhé generace Firefoxu. Opravuje hned jedenáct bezpečnostních chyb včetně šesti kritických a dvou závažných. Připomínáme, že podpora pro druhou generaci Firefoxu končí už v prosinci a v plánu je už uvolnění pouze jedné aktualizace. V návaznosti na Firefox 2.0.0.18 vyšla též nová verze odvozeného balíčku SeaMonkey označená jako 1.1.13, která opravuje obdobné chyby a také přináší opravy z připravovaného e-mailového klienta Thunderbird 2.0.0.18. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).