Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Případ Tojecool.cz pokračuje: Web stál 2 mil. Kč, potvrdil kraj od O. - Mně vychází 129 tisíc za měsíc - 1,95...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 5. 2012 12:18

  O. (neregistrovaný) 193.179.1.---

  Mně vychází 129 tisíc za měsíc - 1,95 mil. minus šedesát za web, z toho dvě vyčerpané třetiny a podělit jedenácti měsíci. Pokud by se jednalo o ceny s DPH, tak bez DPH to je 107 tisíc. Za provoz webu, redakci, marketing, grafika, licence k fotkám. Málo to není, ale na druhou stranu přehnaně moc podle mě také ne.

 • 22. 5. 2012 16:26

  Kiki (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  A co taková kulišárna jako že ve VŘ musí být obvyklé ceny??? 130K/měsíc může být obvyklá cena, pouze pokud si zadavatel dělal průzkum a oslovil pro zpracování podkladů k zadávací dokumentaci(dále ZD) několik subjektů jež mu nacenili tu správu...pokud ji nacení na 130/měsíc pak má právo do ZD dát takto obvyklou cenu.....každá veřejná zakázka by měla být ekonomicky výhodná....to je v zákonu o VŘ...a zadavatel musí skladovat i nabídky/poptávky podle kterých dělal a hlavně naceňoval ZD...

 • 22. 5. 2012 11:38

  bez přezdívky

  Nakonec to vypadá, že je web sice notně předražený, ale podle mého to není právně napadnutelné. 60.000 za udělání WP webu je hodně, ale taktéž se jen těžko bude prokazovat, že je to přemrštěná cena. Když se do toho započte práce managerů atp., tak to může snadno být reálná cena.
  160k/měsíc za správu je ovšem jiné kafe. Měsíční plat redaktora který bude kontrolovat těch deset článků, co tam za měsíc přibude, a lehce moderovat diskuse může být dejme tomu 20k. Hosting dejme tomu na vlastním serveru v serverovně - 10k. Ale 130 tisíc na management a administrativu se vysvětlí jen těžko.
  Stejně ale problém bude v tom, že je nenapadnutelné, že vybrali tu nejlepší nabídku z těch třech vylosovaných. Takže i když to nedává smysl a i když to je předražené, tak to proběhlo přesně tak, jak požaduje zákon.

  Lupě díky, že se do toho pustila a podařilo se jí to rozkrýt. A hodně sil a odhodlání, pokud se rozhodne to dotahnout až k soudu i přes výše zmíněné věci.