Hlavní navigace

Prolux neuspěl s dovoláním k Nejvyš­šímu soudu o ochranu své pověsti

Marek Janouš

Věc tedy končí tím, že z diskuse na Měšci byla odstraněna pouze dvě slova. Proti rozhodnutí není dalšího opravného prostředku.

Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání podané společností PROLUX Consulting, která žalovala Internet Info, vydavatele také Lupa.cz, o ochranu dobré pověsti. PROLUX Consulting se k Nejvyššímu soudu dovolal proti rozsudku Vrchního soudu v Praze ze dne 2. března 2011.

Šlo o to, že Městský soud v Praze jako soud prvního stupně uložil v březnu 2010 Internet Infu promazat diskusi pod článkem na webu Měšec.cz. Vrchní soud v Praze však rozsudek zmírnil a nařídil odstranit jen slova „jak svině“ z jednoho sporného příspěvku.

Žalobce se proti tomu dovolal k Nejvyššímu soudu a chtěl věc vrátit k dalšímu řízení. Nejvyšší soud dovolání zamítl, a to 31. července v Brně. Proti rozhodnutí není opravného prostředku.

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2013 18:13
Tommy (neregistrovaný)

Jaký "Můžete si za to sami?" Každý se snad může rozhodnout jestli nemovitost prodá/koupí sám nebo přes realitku - ne každý je v tomto dostatečně zběhlý. A jestliže s realitkou uzavřu smlouvu že mne bude zastupovat, předpokládá se že bude hájit mé finanční zájmy (jistě, do jisté míry je to fikce, protože firma má i svoje zájmy) a to zejména oproti třetím stranám.

Takže pokud mne realitka pošle za advokátem (ačkoliv ví o jeho pochybeních), a následně mne neprodleně neinformuje ani nečiní kroky k …

9. 8. 2013 11:19

Docela by mne zajímalo, kolik je ta legrácka stála na advokátech... Ale hlavně že se proslavili, takhle je znalo akorát pár podvedených a těch, co četli tu diskuzi na Měšci :-).