Hlavní navigace

Psp.cz - ještě větší fail, než jsme čekali

19. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Možná jste již zaregistrovali, že Poslanecká sněmovna má nový web. Se svojí apostrofovou mánií jsem se musel na toto dílo podívat. Výsledek opravdu předčil moje očekávání.  http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=699&dx=' Na tom nevidím nic zase tak neobvyklého. Pak jsem se ale podíval na portál soom.

Možná jste již zaregistrovali, že Poslanecká sněmovna má nový web. Se svojí apostrofovou mánií jsem se musel na toto dílo podívat. Výsledek opravdu předčil moje očekávání. 

http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=699&dx=' Na tom nevidím nic zase tak neobvyklého. Pak jsem se ale podíval na portál soom.

ebf 24 - tip duben

Kompletní zdrojové kódy portálu : http://www.psp.cz/auar/wwwadm/

Nenastavená práva ke složkám, chyby snad v každém GET parametru, hazardování s daty uživatelů (počítám že některý z importů SQL bude obsahovat i loginy + hesla).

Zbývá jen otázka, kolik nás „toto“ opět stálo z daní…

Proč byly vymazány některé diskusní příspěvky

Důvod, proč byly vymazány některé diskusní příspěvky pod touto zprávičkou, je jednoduchý: odporovaly podmínkám, které se komentující odesláním komentáře zavázali dodržovat. Dehonestovaly a napadaly bezdůvodně jinou osobu. 

Redakce Lupy považuje dlouhodobě ochranu osobních údajů a osobnostních práv za stěžejní prioritu jak po stránce redakční, tak po stránce faktické. Nejenom, že sledujeme, zda je v rámci nejrůznějších informačních systémů zajištěna ochrana osobních údajů, ale také sami dbáme na to, abychom ji zajišťovali i my. 

Publikování erotických snímků z „hacknutého“ serveru PSP.cz považujeme za krok, který nemá žádné podstatnění z hlediska podstaty samotné zprávy. Nijak se obsahově nepojí k tomu, že stránky PSP.cz bylo možné snadno hacknout a data na nich uložená kompromitovat. Publikováním těchto snímků není hájen žádný veřejný zájem. Proto považujeme za zbytečné je publikovat. 

Za další publikováním těchto snímků jsou poškozeny konkrétní osoby, je zasaženo do jejich osobnostních práv. A jelikož tyto osoby nejsou nijak závažně spojeny s podstatou zprávy a jejich nepublikováním není zamlžena či znehodnocena žádná podstatná část zprávy, považujeme jejich publikování také za škodlivé. 

Proto jsme tyto snímky nepublikovali a proto také nechceme, aby Lupu kdokoliv jiný zneužíval k zásahu do cizích osobnostních práv či k zásahu do jiných principů svobodné společnosti, které zastáváme. Je to pro nás stejný imperativ, jako to, že nerozdáváme osobní údaje našich čtenářů každému, kdo si z adresy Poslanecké sněmovny či jiné instituce o ni napíše a vyhovíme pouze rozhodnutí soudu.

Pokud s tímto vyjádřením nesouhlasíte, je vaše plné právo dát to najevo v souladu s etickým kodexem diskusí. Pokud se vaše vyjádření názoru nevměstná do etického kodexu diskusí na Lupě, veďte tuto diskusi někde jinde. Pokud tomuto vyjádření nerozumíte, tak se omlouvám, ale jasněji už to říct neumíme.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).