Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Mobilní Internet pouští operátorům žilou, lidé se učí "tunelovat" telefonní hovory od Frikulin - Operatori by meli predevsim udelat flatove tarify bez...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 7. 2012 10:18

  Frikulin (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Operatori by meli predevsim udelat flatove tarify bez omezeni a to jak volani tak internet, potom lidi nebudou delat a zkouset kraviny VoIP na GSM ktere je mimochodem proste na GSM pripojeni nepouzitelne. Mozna nekde si obcas zavolate ale pokud potrebujete delat, podnikat tak je to o nicem. Hodi se to tak pro hrani, ale ne pro bezny provoz. Sam VoIP pouzivam jiz radu let ale mam to postavene na kvalitni lince a tam rozdil o proti beznemu telefonu ci ISDN nepoznate. Kazdej by se mel soustredit na to co ma, operatori na dostupnost sluzeb a kvalitu, jsou nositelem konektivity a to ze jsou nenazrani je jejich problem. Vyrobci telefonu proste reaguji na to co zakaznik chce.

 • 5. 7. 2012 10:12

  The_ERROR

  Akorát, že tahle volání mají pár zásadních much:

  První problém je poněkud nevýhoda v potřebě neomezeného datového tarifu... V případě, že nevoláte každý den několik desítek minut, tak se vám to v konečném důsledku už nevyplatí, protože cena neomezených dat je až příliš vysoká.

  Druhý problém spočívá v samotném dostupnosti služby. Na volaní bude potřeba 3G síť - všichni víme jak to s pokrytím 3G u nás je.

  Ano, je tu možnost využívat CallBack, ale není to zrovna moc praktická záležitost a přijde mi to vcelku neohrabané. Nehledě na to, že se cena navýší o další hovor, což zase posunuje laťku, kdy se už služba výrazně vyplatí někam trochu jinam.

 • 6. 7. 2012 12:35

  Vašek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Voocall používám taky především na vyřizování práce. Volám vždy přes domácí wifi, přes 3g se to nevyplatí. DOPORUČUJU

 • 5. 7. 2012 9:58

  Wachler (neregistrovaný) ---.nfx.cz

  Je jen otázkou času, kdy operátoři konečně z donucení úplně změní stávající cenovou politiku, protože s nástupem VOIP není aktuální stav trvale udržitelný, ale to je asi všem tady jasné.

  První (troufám si říci největší) nesmělý krok již podniká Vodafone - sám nabízí Flash aplikaci pro volání přes internet. Sice nevím proč nevyužívá standardu VOIP a musí nutně bastlit vlastní aplikaci ve Flashi, ale aspoň něco...

  Já bych tímto chtěl pomoci všem, kteří dosud VOIP jen zkoušeli a nemají zatím dobré zkušenosti s kvalitou hovoru atd.. - spolehlivé a kvalitní existuje a zdarma pro všechny Android-uživatele: Media5-fone
  Při využit v kombinaci s operátorem Voocall (www.voocall.cz) absolutně nikdo nepozná, že voláte pomocí VOIP a ne přes GSM.
  Již půl roku bez jediného problému tuto aplikaci používám a již ušetřila stovky Kč nemluvě o volání ze zahraničí...