Hlavní navigace

Radě se nelíbí, jak Nova v Televizních novinách poutá na svůj web tn.cz

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se usnesla na tom, že grafické upoutávky na portál TN.cz v rámci Televizních novin jsou v rozporu se zákonem. Radní nejsou v tomto názoru jednotní, rozhodující část regulačního orgánu se ale domnívá, že provozovatel se může dopouštět nedovolené skryté reklamy, když poutá diváky na svůj webový projekt titulkem ve zpravodajství.

Provozovatel vysílání se podle názoru Rady mohl dopustit porušení povinnosti zajistit, aby reklamy a teleshopping byly rozeznatelné a u provozovatele televizního vysílání zřetelně zvukově, obrazově či zvukově-obrazově oddělené od ostatních částí programu, uvádí se v zápisu ze včerejšího zasedání RRTV. K tomuto stanovisku měli ale tři radní rozdílné stanovisko. Předseda Václav Žák, Eva Kantůrková a František Pejřil si myslí, že Nova se porušení zákona nedopustila.

cif - debata 2

PŘEČTĚTE SI: Nova spustila portál tn.cz. Podívejte se do jeho kuchyně

Regulátor by měl intervenovat pouze tam, kde je porušení zákona evidentní. V případě odkazů na webové servery provozovatelů tomu tak podle našeho názoru není. Nejde o reklamu, ale o podrobnější informační servis pro diváka, který je přístupný zdarma. Tyto odkazy používají TV stanice i v jiných zemích EU, kde platí stejné definice reklamy. Nemůže být přitom rozhodující, jestli odkaz na web pouze běží na obrazovce, což prý nemá reklamní charakter, zatímco výzva moderátora už ano.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).