Hlavní navigace

Radiožurnál chce změnami v odpoledním vysílání získat 50 tisíc posluchačů

27. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 8. 2010

Padesát tisíc posluchačů, které ztratil v posledním čtvrtletí loňského roku, chce programovými změnami v odpoledním vysílání získat od podzimu zpátky Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Novinářům to podle serveru Mediář.cz na dnešním setkání s novináři řekla ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová. Cílem programových změn má být odlehčení Odpoledního Radiožurnálu.

ROZHOVOR: Odlehčíme odpolední Radiožurnál, je příliš težký na poslech, říká jeho ředitelka

Nynější odpoledne jsou pro posluchače příliš těžká. Odpolední proud je primárně zpravodajský, děje se mnoho událostí a protože Radiožurnál disponuje nejširší sítí zpravodajů, snažíme se v něm odehrát co nejvíce zpravodajských vstupů. Tím se stává relativně těžkým na poslech a není tam možnost oddechu, zopakovala Hikelová důvody, které zmínila i v úterním rozhovoru pro DigiZone.cz.

K TÉMATU: Helena Šulcová končí na Radiožurnálu i v České televizi. Odchází do Bonnu

ICTZ23

Odpolední proud vysílání Radiožurnálu má vedle těžkého zpravodajství obsahovat více zajímavostí nebo informací o cestování. Zprávy o čtvrté budou složené z autentických vstupů reportérů přímo z terénu a Zprávy o šesté pak souhrnem dne, ve kterém se posluchači dozvědí vše podstatné v deseti minutách, sdělil ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů ČRo René Zavoral.

Hlavní polední zpravodajská relace Radiožurnálu se od září přejmenuje na Zprávy o dvanácté a na ni od 12:10 naváže publicistika pod názvem Ozvěny dne. Odpolední zpravodajská relace ponese název Zprávy o čtvrté a večerní Zprávy o šesté. Každodenní diskusní pořad Dvacet minut Radiožurnálu se přesune ze 17:35 hod. na 17:00 hod., čímž vznikne mezi tímto pořadem a Zprávami o šesté půlhodinová mezera pro podvečerní proud hudby a informací.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.