Hlavní navigace

Reader's Digest a další napadené weby na Wordpressu útočí na návštěvníky

2. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Tentokrát nejde o zneužití inzertních sítí. A útočný kód Angler, který napadené weby šíří, má bohužel značnou šanci na úspěch.

Malwarebytes upozornili na infikovaný Reader's Digest a řadu dalších webů postavených na WordPressu už před několika dny, včetně toho, že vyrozuměli provozovatele. Jak ale uvádí Ars Technica, web Reader's Digestu je stále infikovaný a stále útočí na návštěvníky. Je navíc velmi pravděpodobné, že něco takového se děje už několik týdnů. 

Útočným kódem je Angler, což je v zásadě dobře dostupný kit využívající řadu zranitelností, s poměrně vysokou úspěšností. Ta je daná zpravidla tím, že lidé neaktualizují operační systémy a software, v tomto případě zejména Adobe Flash. Napadené stroje jsou, aktuálně, využívány pro podvodné aktivity s reklamami, ale kdykoliv mohou být využity pro cokoliv dalšího. 

Malwarebytes uvádějí, že každý den jsou infikovány další a další weby. Napadené weby pohání WordPress a není prozatím známo, zda napadení je skrz nějaký děravý plugin, nebo přes chybu přímo ve WordPressu. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).