Hlavní navigace

Centrální registr vozidel znovu nefunguje a úřady se dohadují, kdo za to může

23. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Potíže nového Centrálního registru vozidel, které se táhnou už od jeho spuštění 9. července, nekončí. Od dnešního rána opět nefunguje.  „Od cca 8:30 zaznamenáváme v novém registru vozidel v rámci služeb PATRMV (Schengenský informační systém a pátrání po vozidlech v praxi) a SIS (Schengenský informační systém) při dotazování výpadky na straně Policejního prezidia ČR. Tyto výpadky mají vliv na výkon agendy registru vozidel. Aplikace jako taková nezkolabovala a systém je funkční,“ informoval…

Potíže nového Centrálního registru vozidel, které se táhnou už od jeho spuštění 9. července, nekončí. Od dnešního rána opět nefunguje. 

„Od cca 8:30 zaznamenáváme v novém registru vozidel v rámci služeb PATRMV (Schengenský informační systém a pátrání po vozidlech v praxi) a SIS (Schengenský informační systém) při dotazování výpadky na straně Policejního prezidia ČR. Tyto výpadky mají vliv na výkon agendy registru vozidel. Aplikace jako taková nezkolabovala a systém je funkční,“ informoval mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

V praxi to znamená, že úředníci nemohou do systému ukládat nová data. „Pokud toto nefunguje, nepustí nás systém dál,“ potvrdil pro iDnes.cz vedoucí registru na pražském magistrát Petr Mareček.

Cloud23

Na úřadech se mezitím rozehrává hra o to, kdo za výpadek může. Policie ČR odmítla, že by chyba byla v jejích systémech. Nefunguje prý spojení mezi službami, které zajišťuje ministerstvo vnitra. „Policejní prezidium ČR dodavatelské firmě potvrdilo výpadky na jejich síti, pravděpodobně na komunikačním rozhraní spravovaném ministerstvem vnitra,“ doplnil později za ministerstvo dopravy Neusar.

A ministerstvo řidičům doporučuje: dnes svá auta raději registrovat nechoďte.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).