Hlavní navigace

Ring volný. ÚOHS schválil prodej části vydavatelství Mladá Fronta

13. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchod, který zase trochu přeskládá poměry na tuzemském vydavatelském trhu, posvětil antimonopolní úřad.

A stěhování se může rozjet naplno. Zatímco na konci dubna se postupně z Modřan do Holešovic, podle informací médií, stěhovaly první redakce, teď už se může převzetí dokončit i „papírově“. 

Cloud23

Z Mladé fronty přejde do společnosti Serafico Investment, která dá prodej médií do rukou vydavatelství CNC, deník E15, ale i webová divize. Tím pádem i tituly bývalého ComputerPressu. V samotných webových redakcích se podle informací Lupy nic moc nemění. V podstatě tam totiž není žádný překryv s médii nového majitele, který sídlí v holešovickém pivovaru. 

Po zvážení všech okolností a analýze možných dopadů v důsledku horizontálního překrytí činnosti spojujících se soutěžitelů, důsledků toho, že spojující se soutěžitelé soutěží na řadě dílčích trhů v oblasti vydávání deníků a časopisů v tištěné i on-line podobě a oblasti prodeje inzertního prostoru v těchto denících a časopisech či v důsledku toho, že spojující se soutěžitelé vstupují na poptávkové straně trhu neadresné distribuce tisku, dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na relevantních trzích, na nichž spojující se soutěžitelé působí.

V moci Františka Savova, který už několik měsíců dlí v „londýnském exilu“, ale pár titulů ještě zůstane.  „Vydavatelství Mladá fronta se tak do budoucna bude orientovat na aktivity související především s ekonomickým týdeníkem Euro a novým portálem Euro.cz. Uvedené ekonomické tituly budou doplňovat a rozvíjet další nové produkty, projekty a odborně a společensky zaměřené eventy vznikající pod značkou Euro, kde máme jedinečné know-how,“ komentuje prodej generální ředitel Mladé fronty David Hurta.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).